1. Sveučilišni dan CŽO

Prvi Sveučilišni dan cjeloživotnog obrazovanja

Prvi Sveučilišni dan cjeloživotnog obrazovanja, pod nazivom Znanje za sve: Uloga Sveučilišta u osiguravanju cjeloživotnog obrazovanja, održan je u auli Sveučilišta u Zagrebu, u srijedu, 7. svibnja 2025. 

Uzvanike su pozdravili Rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Stjepan Lakušić, ravnateljica Agencije za znanost i visoko obrazovanje prof. dr. sc. Danijela Horvatek Tomić i načelnica sektora za razvoj visokog obrazovanja Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih, mr. sc. Loredana Maravić.

Prorektorica za upravljanje kvalitetom i etiku, prof. dr. sc. Anamarija Musa, održala uvodno izlaganje Izgradnja sustava cjeloživotnog obrazovanja na Sveučilištu u Zagrebu, navodeći ključne elemente sustava koji su do danas uspostavljeni: Pravilnik o cjeloživotnom obrazovanju, Baza programa cjeloživotnog obrazovanja i pregled po sastavnicama na mrežnom sjedištu Sveučilišta, Radna skupina za cjeloživotno obrazovanje koja se bavi vrednovanjem programa i realizacijom drugih aktivnosti u području te Mreže CŽO namijenjene svim sastavnicama.

 U sekciji pozvanih izlaganja pod nazivom Ciljevi, uloga i zadaci ključnih dionika u razvoju cjeloživotnog obrazovanja i mikrokvalifikacija na razini visokog obrazovanja sudjelovale su:

  • Irena Bačelić, načelnica Sektora za tržište rada, Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike - prezentacija
  • dr. sc. Josipa Dragičević, voditeljica Službe za kvalitetu visokog obrazovanja, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih - prezentacija
  • mr. sc. Emita Blagdan, pomoćnica ravnateljice, Agencija za znanost i visoko obrazovanje - prezentacija
  • Ivana Drobac Kern, voditeljica odjela za profesionalno usmjeravanje i obrazovanje, Hrvatski zavod za zapošljavanje - prezentacija

Na kraju događanja predsjednica Radne skupine za cjeloživotno obrazovanje izv. prof. dr. sc. Višnja Rajić s Učiteljskog fakulteta, vodila je radionicu Od Ideje Od ideje do realizacije programa cjeloživotnog obrazovanja: Kako osmisliti i pripremiti program cjeloživotnog obrazovanja? Kako se provodi postupak vrednovanja za programe cjeloživotnog obrazovanja? Koji su koraci za upis programa u Registar HKO i dobivanje vaučera? Na radionici je sudjelovalo preko 30 sudionika koji su u praktičnom dijelu pokušali zajednički osmisliti nove programe cjeloživotnog obrazovanja.

Zahvaljujemo svim sudionicima koji su sudjelovali u Prvom Sveučilišnom danu cjeloživotnog obrazovanja i pozivamo vas da se uključite u Sveučilišnu mrežu CŽO.

Kontakt: czo@unizg.hr



Top