CJELOŽIVOTNO OBRAZOVANJE

Programi cjeloživotnog obrazovanja (CŽO)

Programi cjeloživotnog obrazovanja na Sveučilištu i njegovim sastavnicama su programi koji se organiziraju radi stjecanja znanja, vještina i kompetencija za osobne, društvene i profesionalne potrebe te potrebe tržišta rada, a ne smatraju se studijem u smislu zakona kojim se uređuje visoko obrazovanje i znanstvena djelatnost. 

Mogu uključivati programe s kolegijima, predavanja, seminare, radionice, tečajeve, ljetne i zimske škole, programe stručnog usavršavanja, kratke intenzivne obrazovne programe i slično, uključujući programe obrazovanja odraslih i obrazovanja za treću životnu dob.

Programi cjeloživotnog obrazovanja evidentiraju se u Bazi na temelju prijedloga nositelja programa za upis.

Pravilnikom o cjeloživotnom obrazovanju Sveučilišta u Zagrebu uređuju se vrste, ustroj i izvedba te sustav upravljanja kvalitetom programa cjeloživotnog obrazovanja na Sveučilištu u Zagrebu

Ustroj i izvođenje

Program cjeloživotnog obrazovanja može ustrojiti i izvoditi sastavnica ili Sveučilište, samostalno ili u suradnji s drugim sastavnicama, Sveučilištem ili vanjskim partnerima (visoka učilišta, znanstveni instituti i druge ustanove u sustavu visokog obrazovanja i znanosti, državna tijela i javne ustanove, tijela državne uprave i lokalne samouprave, strukovne organizacije i druge organizacije civilnoga društva, partneri iz gospodarskoga sektora, ostali partneri). 

Mogu se izvoditi:

  1. sa stjecanjem  ECTS bodova ili bez stjecanja ECTS bodova
  2. klasično, na daljinu ili mješovito (hibridno)
  3. na hrvatskom ili stranom jeziku
  4. na sastavnici ili izvan nje uz suglasnost tijela nadležnog za cjeloživotno obrazovanje na sastavnici (povjerenstva, odbori i slično) odnosno na Sveučilištu ili izvan Sveučilišta.

Vrednovanje programa s ECTS bodovima

Vrednovanje novih  i izmjene i dopune odobrenih programa provodi se:



Top