Studentica Kineziološkoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, četvrte godine sveučilišnog studija kineziologije - Tina Zelčić ostvarila izvanredan uspjeh osvojivši srebrnu medalju na gredi na prestižnom Svjetskom Challenge kupu u sportskoj gimnastici, održanom 24. svibnja 2026. u Taškentu u Uzbekistanu.
Hrvatska reprezentativka svoj je nastup u uzbekistanskoj prijestolnici otvorila petim mjestom u kvalifikacijama, a u finalu je pokazala još kvalitetniju i sigurniju izvedbu te briljirala s višom početnom ocjenom, što joj je donijelo srebrno odličje ispred kazahstanske predstavnice Eveline Jezhove.
Za mladu hrvatsku reprezentativku i specijalisticu za gredu ovo nije prvo odličje s velikih međunarodnih natjecanja. U svojoj kolekciji već ima srebrnu medalju s prošlogodišnjeg Svjetskog kupa u Dohi, broncu sa Svjetskih kupova u Kopru i Osijeku 2024., srebro sa Svjetskog kupa u Varni 2023. te broncu sa Svjetskog kupa u Osijeku iste godine.
Tina je ovim nastupom još jednom pokazala vrhunsku razinu znanja, vještine i predanosti, potvrdivši svoj status među najboljim gimnastičarkama svijeta.
Čestitamo Tini na ovom sjajnom postignuću i želimo joj puno uspjeha u budućim natjecanjima!
Izvor foto: https://www.instagram.com/kif_unizg/