2018_2019

ERASMUS+ STRUČNA PRAKSA - AKADEMSKA GODINA 2018./19.

Konzultacije sa studentima:

pon, pet: 9.30-11h

uto, čet: 13.30-15h

Telefonski pozivi:

pon, pet: 13.30-15.30h

uto, čet: 9.30-11.30h

Ovo je stranica za Erasmus+ stručne prakse u ak. god. 2018./19.

(Informacije, dokumenti i obrasci za ak. god. 2017./18. mogu se pronaći ovdje.)

Česta pitanja - Erasmus+ prakse 2018./19. -u pripremi.

Erasmus+ Programme guide (European Commission)

Informacije o praksama u području digitalnih vještina ("Digital Opportunity Traineeships")

Obavijesti:

1. krug Natječaja za Erasmus+ stručne prakse u 2018./19. bio je objavljen 4.5.2018. Tekst natječaja je ovdje. Zbog raspoloživosti financijskih sredstava rok za prijavu na Natječaj je bio produžen do 20.6.2018. Natječaj je zatvoren, više se nije moguće prijaviti.

Drugi rezultati 1. kruga natječaja objavljeni su 17.7.2018. i mogu se pronaći ovdje.

Prvi rezultati 1. kruga natječaja objavljeni su 13.6.2018. i mogu se pronaći ovdje.

UPOZORENJE - ERASMUS+ PRAKSA U FRANCUSKOJ ZA NEDAVNO DIPLOMIRANE:
Zbog specifičnih zakonskih odredbi u Francuskoj je moguće odraditi Erasmus+ stručnu praksu jedino ako se osoba nalazi u studentskom statusu. Prakse za nedavno diplomirane ("recent graduates") u Francuskoj nisu moguće.

DOKUMENTI I OBRASCI 2018./19.

Obrasci, dokumenti, upute vezani uz prijavu na Natječaj:

Acceptance Confirmation 2018./19.

Acceptance Confirmation - fiktivni ispunjeni primjer, informacije na engleskom za potencijalne prihvatne institucije uz naznačene česte greške

Izjava suglasnosti ECTS koordinatora s predloženom Erasmus+ stručnom praksom

Izjava o članovima zajedničkog kućanstva (Napomena: ovaj dokument je potreban samo u slučaju prijave za dodatnu potporu vezano uz slabiji socioekonomski status)

Uputa o znanju jezika i potvrdama 2018/19

EK kalkulator - izračun trajanja boravka na mobilnosti

Upute studentima odabranima za Erasmus+ stručnu praksu ak. god. 2018./19.

Česta pitanja - Erasmus+ prakse 2018./19. - u pripremi

Learning Agreement for Traineeships. Napomena: ovaj dokument nije neophodan prilikom prijave na natječaj, već tek nakon zatvaranja natječaja odnosno objave rezultata.

PRIJE PRAKSE: Learning Agreement for Traineeships 2018./19.-BEFORE

Primjer ispunjenog obrasca Learning Agreement for Traineeships-before - u pripremi

Upute za ispunjavanje - Guidelines on how to use Learning Agreement for Traineeships (pdf)

ZA VRIJEME PRAKSE: Learning Agreement for Traineeships 2018/19 - DURING (napomena: ovaj obrazac koristiti samo za neophodne izmjene LAT za vrijeme prakse)

PO ZAVRŠETKU PRAKSE: Learning Agreement for Traineeships - AFTER (= Traineeship Certificate)

Obrazac - mjesečno izvješće (monthly report) 2018./19.

Erasmus+ studentska povelja (dostupno na internet stranicama Europske komisije)

Obrazac - Izjava o prihvatu ZERO-GRANT statusa

Obrazac - Produžetak prakse - Izjava o prihvatu ZERO-GRANT

Obrazac - Izjava o ODUSTANKU studenta

Obrazac - Osobe s invaliditetom (kontaktirati Ured za medunarodnu suradnju - obrazac i upute se nakon odabira/prihvata prijave šalju pojedinačno studentu)

Povrat isplaćene financijske potpore_studenti (Smjernice i postupak 05.04.2017.; Odluka Senata Sveučilišta 18.09.2014.)

Pravilnik o međunarodnoj mobilnosti Sveučilišta u Zagrebu