2018_2019

ERASMUS+ STRUČNA PRAKSA - AKADEMSKA GODINA 2018./19.

Konzultacije sa studentima:

pon, pet: 9.30-11h

uto, čet: 13.30-15h

Telefonski pozivi:

pon, pet: 13.30-15.30h

uto, čet: 9.30-11.30h

Ovo je stranica za Erasmus+ stručne prakse u ak. god. 2018./19.

(Informacije, dokumenti i obrasci za ak. god. 2017./18. mogu se pronaći ovdje.)

Česta pitanja - Erasmus+ prakse 2018./19. -u pripremi.

Erasmus+ Programme guide (European Commission)

Obavijesti:

1. krug Natječaja za Erasmus+ stručne prakse u 2018./19. objavljen je 4.5.2018. Tekst natječaja je ovdje. Zbog raspoloživosti financijskih sredstava rok za prijavu na Natječaj je produžen do 20.6.2018.

Prvi rezultati 1. kruga natječaja objavljeni su 13.6.2018. i mogu se pronaći ovdje.

UPOZORENJE - ERASMUS+ PRAKSA U FRANCUSKOJ ZA NEDAVNO DIPLOMIRANE:
Zbog specifičnih zakonskih odredbi u Francuskoj je moguće odraditi Erasmus+ stručnu praksu jedino ako se osoba nalazi u studentskom statusu. Prakse za nedavno diplomirane ("recent graduates") u Francuskoj nisu moguće.

DOKUMENTI I OBRASCI 2018./19.

Obrasci, dokumenti, upute vezani uz prijavu na Natječaj:

Acceptance Confirmation 2018./19.

Acceptance Confirmation - fiktivni ispunjeni primjer, informacije na engleskom za potencijalne prihvatne institucije uz naznačene česte greške

Izjava suglasnosti ECTS koordinatora s predloženom Erasmus+ stručnom praksom

Izjava o članovima zajedničkog kućanstva (Napomena: ovaj dokument je potreban samo u slučaju prijave za dodatnu potporu vezano uz slabiji socioekonomski status)

Uputa o znanju jezika i potvrdama 2018/19

EK kalkulator - izračun trajanja boravka na mobilnosti

Upute studentima odabranima za Erasmus+ stručnu praksu ak. god. 2018./19.

Česta pitanja - Erasmus+ prakse 2018./19. - u pripremi

Learning Agreement for Traineeships. Napomena: ovaj dokument nije neophodan prilikom prijave na natječaj, već tek nakon zatvaranja natječaja odnosno objave rezultata.

PRIJE PRAKSE: Learning Agreement for Traineeships 2018./19.-BEFORE

Primjer ispunjenog obrasca Learning Agreement for Traineeships-before - u pripremi

Upute za ispunjavanje - Guidelines on how to use Learning Agreement for Traineeships (pdf)

ZA VRIJEME PRAKSE: Learning Agreement for Traineeships 2018/19 - DURING (napomena: ovaj obrazac koristiti samo za neophodne izmjene LAT za vrijeme prakse)

PO ZAVRŠETKU PRAKSE: Learning Agreement for Traineeships - AFTER (= Traineeship Certificate)

Obrazac - mjesečno izvješće (monthly report) 2018./19.

Erasmus+ studentska povelja (dostupno na internet stranicama Europske komisije)

Obrazac - Izjava o prihvatu ZERO-GRANT statusa

Obrazac - Produžetak prakse - Izjava o prihvatu ZERO-GRANT

Obrazac - Izjava o ODUSTANKU studenta

Obrazac - Osobe s invaliditetom (kontaktirati Ured za medunarodnu suradnju - obrazac i upute se nakon odabira/prihvata prijave šalju pojedinačno studentu)

Povrat isplaćene financijske potpore_studenti (pravila i postupak 21.03.2012.; Odluka Senata Sveučilišta 18.09.2014.)

Pravilnik o međunarodnoj mobilnosti Sveučilišta u Zagrebu