2019_2020

ERASMUS+ STRUČNA PRAKSA - AKADEMSKA GODINA 2019./20.

Konzultacije sa studentima:

pon, pet: 9.30-11h

uto, čet: 13.30-15h

Telefonski pozivi:

pon, pet: 13.30-15.30h

uto, čet: 9.30-11.30h

Erasmus+ Programme guide (European Commission)

Informacije o praksama u području digitalnih vještina ("Digital Opportunity Traineeships")

Informacije vezano uz Brexit i Erasmus+ mobilnost u Velikoj Britaniji: priopćenja od strane EK i AMPEU: "Pripravnost za Brexit", "Pitanja i odgovori"

Česta pitanja - Erasmus+ prakse

Upute studentima odabranima za Erasmus+ stručnu praksu ak. god. 2019./20.

Obavijesti:

Natječaj za Erasmus+ stručnu praksu u ak. god. 2019./20. (1. krug) bio je otvoren od 13.5.2019. do 17.6.2019. Tekst natječaja je ovdje. Natječaj je zatvoren, više se nije moguće prijaviti.

2. Rezultati natječaja (za sve prijave pristigle do 17.6.2019.) mogu se pronaći ovdje.

1. Rezultati natječaja (samo za prijave pristigle do 31.5.2019.) mogu se pronaći ovdje.

UPOZORENJE - ERASMUS+ PRAKSA U FRANCUSKOJ ZA NEDAVNO DIPLOMIRANE:
Zbog specifičnih zakonskih odredbi u Francuskoj je moguće odraditi Erasmus+ stručnu praksu jedino ako se osoba nalazi u studentskom statusu. Prakse za nedavno diplomirane ("recent graduates") u Francuskoj nisu moguće.

DOKUMENTI I OBRASCI 2019./20.

Obrasci, dokumenti, upute vezani uz prijavu na Natječaj:

Acceptance Confirmation 2019./20.

Acceptance Confirmation - fiktivni ispunjeni primjer, informacije na engleskom za potencijalne prihvatne institucije uz naznačene česte greške - bit će uskoro dostupno.

Izjava suglasnosti ECTS koordinatora s predloženom Erasmus+ stručnom praksom - ljubazno molimo, ispunjavati i potpisivati po objavi natječaja.

Izjava o članovima zajedničkog kućanstva (Napomena: ovaj dokument je potreban samo u slučaju prijave za dodatnu potporu vezano uz slabiji socioekonomski status).

Uputa o znanju jezika i potvrdama 2019./20.

EK kalkulator - izračun trajanja boravka na mobilnosti

Upute studentima odabranima za Erasmus+ stručnu praksu ak. god. 2019./20.

Česta pitanja - Erasmus+ prakse

Learning Agreement for Traineeships. Napomena: ovaj dokument nije neophodan prilikom prijave na natječaj, već tek nakon zatvaranja natječaja odnosno objave rezultata.

PRIJE PRAKSE: Learning Agreement for Traineeships 2019./20.-BEFORE.

Primjer ispunjenog obrasca Learning Agreement for Traineeships-before - bit će uskoro dostupno.

Upute za ispunjavanje - Guidelines on how to use Learning Agreement for Traineeships (pdf)

ZA VRIJEME PRAKSE: Learning Agreement for Traineeships 2019/20 - DURING (napomena: ovaj obrazac koristiti samo za neophodne izmjene LAT za vrijeme prakse)

PO ZAVRŠETKU PRAKSE: Learning Agreement for Traineeships - AFTER (= Traineeship Certificate)

Obrazac - mjesečno izvješće (monthly report) 2019./20.

Erasmus+ studentska povelja (dostupno na internet stranicama Europske komisije)

Obrazac - Izjava o prihvatu ZERO-GRANT statusa

Obrazac - Produžetak prakse - Izjava o prihvatu ZERO-GRANT - bit će uskoro dostupno.

Obrazac - Izjava o ODUSTANKU studenta

Obrazac - Osobe s invaliditetom (kontaktirati Ured za medunarodnu suradnju - obrazac i upute se nakon odabira/prihvata prijave šalju pojedinačno studentu)

Povrat isplaćene financijske potpore_studenti (Smjernice i postupak - travanj 2019.; Odluka Senata Sveučilišta 18.09.2014.)

Pravilnik o međunarodnoj mobilnosti Sveučilišta u Zagrebu