2019_2020

ERASMUS+ STRUČNA PRAKSA - AKADEMSKA GODINA 2019./20.

Konzultacije sa studentima:

pon, pet: 9.30-11h

uto, čet: 13.30-15h

Telefonski pozivi:

pon, pet: 13.30-15.30h

uto, čet: 9.30-11.30h

Erasmus+ Programme guide (European Commission)

Informacije o praksama u području digitalnih vještina ("Digital Opportunity Traineeships")

Informacije vezano uz Brexit i Erasmus+ mobilnost u Velikoj Britaniji: priopćenja od strane EK i AMPEU: "Pripravnost za Brexit", "Pitanja i odgovori"

Česta pitanja - Erasmus+ prakse

Obavijesti:

Natječaj za Erasmus+ stručnu praksu u ak. god. 2019./20. (1. krug) je otvoren 13.5.2019. Tekst natječaja je ovdje

UPOZORENJE - ERASMUS+ PRAKSA U FRANCUSKOJ ZA NEDAVNO DIPLOMIRANE:
Zbog specifičnih zakonskih odredbi u Francuskoj je moguće odraditi Erasmus+ stručnu praksu jedino ako se osoba nalazi u studentskom statusu. Prakse za nedavno diplomirane ("recent graduates") u Francuskoj nisu moguće.

DOKUMENTI I OBRASCI 2019./20.

Obrasci, dokumenti, upute vezani uz prijavu na Natječaj:

Acceptance Confirmation 2019./20.

Acceptance Confirmation - fiktivni ispunjeni primjer, informacije na engleskom za potencijalne prihvatne institucije uz naznačene česte greške - bit će uskoro dostupno.

Izjava suglasnosti ECTS koordinatora s predloženom Erasmus+ stručnom praksom - ljubazno molimo, ispunjavati i potpisivati po objavi natječaja.

Izjava o članovima zajedničkog kućanstva (Napomena: ovaj dokument je potreban samo u slučaju prijave za dodatnu potporu vezano uz slabiji socioekonomski status).

Uputa o znanju jezika i potvrdama 2019./20.

EK kalkulator - izračun trajanja boravka na mobilnosti

Upute studentima odabranima za Erasmus+ stručnu praksu ak. god. 2019./20. - bit će uskoro dostupno.

Česta pitanja - Erasmus+ prakse

Learning Agreement for Traineeships. Napomena: ovaj dokument nije neophodan prilikom prijave na natječaj, već tek nakon zatvaranja natječaja odnosno objave rezultata.

PRIJE PRAKSE: Learning Agreement for Traineeships 2019./20.-BEFORE.

Primjer ispunjenog obrasca Learning Agreement for Traineeships-before - bit će uskoro dostupno.

Upute za ispunjavanje - Guidelines on how to use Learning Agreement for Traineeships (pdf)

ZA VRIJEME PRAKSE: Learning Agreement for Traineeships 2019/20 - DURING (napomena: ovaj obrazac koristiti samo za neophodne izmjene LAT za vrijeme prakse)

PO ZAVRŠETKU PRAKSE: Learning Agreement for Traineeships - AFTER (= Traineeship Certificate)

Obrazac - mjesečno izvješće (monthly report) 2019./20. - bit će uskoro dostupno.

Erasmus+ studentska povelja (dostupno na internet stranicama Europske komisije)

Obrazac - Izjava o prihvatu ZERO-GRANT statusa - bit će uskoro dostupno.

Obrazac - Produžetak prakse - Izjava o prihvatu ZERO-GRANT - bit će uskoro dostupno.

Obrazac - Izjava o ODUSTANKU studenta - bit će uskoro dostupno.

Obrazac - Osobe s invaliditetom (kontaktirati Ured za medunarodnu suradnju - obrazac i upute se nakon odabira/prihvata prijave šalju pojedinačno studentu)

Povrat isplaćene financijske potpore_studenti (Smjernice i postupak - travanj 2019.; Odluka Senata Sveučilišta 18.09.2014.)

Pravilnik o međunarodnoj mobilnosti Sveučilišta u Zagrebu