10.10.2016

Svečano predstavljanje novih orgulja na Muzičkoj akademiji

U petak 14. listopada u 18 sati, u dvorani Huml na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu održat će se svečano predstavljanje (kolaudacija) novih orgulja i predstavljanje novoga Orguljaškoga festivala Anabasis koji se organizira u suradnji Muzičke akademije i Katoličkoga bogoslovnoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Preseljenjem u novu zgradu Muzička akademija Sveučilišta u Zagrebu dobila je više prostora i mogućnost za proširenje i nabavu novih glazbala za svoj instrumentarij. Nova glazbala uvelike pomažu studentima u njihovom obrazovnom procesu, no to je istovremeno i prilika da se koriste i za koncertne izvedbe. Prije početka akademske godine 2016./2017. nove orgulje izrađene u tvrtci Eisenbarth iz Passaua postavljene su u dvoranu Huml te studenti od početka akademske godine mogu imati nastavu i vježbati na njima.

U svečanosti kolaudacije prigodnim će programom sudjelovati studenti orgulja iz klasa red. prof. art. Ljerke Očić i red. prof. art. Marija Penzara: Elena Roce, Tea Kulaš, Krešimir Klarić, Ivo Mrvelj, Filip Horvat uz goste: Katarinu Javoru, sopranisticu Antoniju Dunjko i trubače Ivana Đuzela i Tomislava Kreša.

Prigodno će biti i predstavljen novi Orguljaški festival Anabasis koji se organizira u suradnji Muzičke akademije i Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Zagrebu. Prvi koncert bit će održan 18. listopada 2016. u 19 sati u dvorani Huml. Na programu će biti integralna izvedba orguljskoga ciklusa Petera Ebena (1929. - 2007.) U labirintu svijeta i raju srca na tekstove češkoga filozofa Jana Amosa Komenskoga iz 16. stoljeća. Nastupit će studenti orgulja Krešimir Klarić, Katarina Mandić, Ivo Mrvelj, Elena Roce i Mihovil Buturić pod mentorstvom red. prof. art. Ljerke Očić. Ulaz na sva događanja je besplatan!

Orguljaški festival Anabasis
Utorak, 18. listopada 2016. u 19 sati – Peter Eben: U labirintu svijeta i raju srca
Utorak, 15. sudenoga 2016. u 19 sati – Toccate
Utorak, 13. prosinca 2016. u 19 sati – Passacaglie