08.09.2017

'Sisak MetalFest 2017.' u ponedjeljak 18. rujna na Metalurškom fakultetu u Sisku

Sisačko-moslavačka županija u suradnji s Metalurškim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu, Gradskim muzejom Sisak i Konzervatorskim odjelom u Sisku Ministarstva kulture organizira Sisak MetalFest u ponedjeljak 18. rujna 2017. u vremenu od 10 do 13 sati u prostorijama Metalurškoga fakluteta (Aleja narodnih heroja 3, Sisak). Organizacija Sisak MetalFesta jedna je od aktivnosti projekta „Nova industrijska kultura u Središnjoj Europi - InduCult 2.0“ financiranoga sredstvima programa Interreg Središnja Europa 2014.-2020. u okviru Europskoga fonda za regionalni razvoj.

Program obuhvaća zanimljiva izlaganja i radionice, namijenjene učenicima osnovnih i srednjih škola kao i općoj populaciji s ciljem popularizacije vrijednosti industrijske baštine, povezivanju njene prošlosti s potencijalima u sadašnjosti. Nadalje, programom se potiče djecu i odrasle na proučavanje svoje okoline te promovira znanstveni način razmišljanja. Sve aktivnosti Festivala su besplatne za sudionike.

Kako bi se omogućilo kvalitetno organiziranje radionica, a s obzirom da su namijenjene grupama od 15-ak sudionika, potrebno je sudjelovanje najaviti na e-mail: snjezana.tomasevic@remove-this.smz.hr ili tel. 044/ 742-618 najkasnije do petka 15. rujna 2017. do 12 sati.

Sisak Metal Fest_2017_program