30.03.2021

Natječaj za sufinanciranje studentskih programa Studentskoga zbora Sveučilišta u Zagrebu

Raspisan je Natječaj za sufinanciranje studentskih programa za 2021. Studentskoga zbora Sveučilišta u Zagrebu. U natječaju mogu sudjelovati svi studenti Sveučilišta u Zagrebu, studentski zborovi sastavnica, studentske udruge i studentske organizacije s djelovanjem na području Sveučilišta u Zagrebu.

Kategorije u kojima se studentski programi mogu prijaviti su:

1. Znanstvene i sportske studentske manifestacije
    (organizacija o odlazak na humanijadu, primatijadu, ekonomijadu i sl.)
  2. Znanstveni i stručni skupovi i događanja
    (grupni odlasci na natjecanja, simulacije, moot court, konferencije, skupove i dr.)
  3. Kulturna zbivanja i programi/izvedbena umjetnost
  4. Studentski mediji
  5. Sportske aktivnosti
  6. Studentski i znanstveni projekti

Natječajem se neće sufinancirati:

1. Programi udruga i studentskih zborova sastavnica koje nisu upisane u Upisniku studentskih organizacija Sveučilišta u Zagrebu, programi strukovnih udruga i ostalih čija se djelatnost financira po zasebnim propisima u Republici Hrvatskoj (imaju zasebnu stavku u Državnom proračunu)
  2. Programi koji nisu rezultat studentskih aktivnosti i nisu bazirani na volonterskom radu
  3. A) Studentske brucošijade i zabave
    B) Odlazak na stručne prakse i stručne sportske događaje u okviru nastave
    C) Nabava tehničke, sportske i informatičke opreme
    D) Odlazak na stručnu/ terensku nastavu u okviru izvedbenog plana nastavnih aktivnosti
    E) Odlazak na sportske turnire (natjecanja)
    F) Predviđene novčane nagrade koje se dodjeljuju u sklopu programa

Cilj natječaja je sufinanciranje provedbe prijavljenih studentskih programa na dobrobit cijele akademske zajednice. Glavni ključ za raspodjelu sredstava čine slijedeći kriteriji: izvodljivost, sufinanciranje, medijski potencijal, stručnost, posebnost, broj sudionika, značaj za zajednicu, dugoročnost i tradicija.

Proces evaluacije se temelji na načelima kvalitete, transparentnosti, jednakosti tretmana, nepristranosti i jednakosti i brzini.

Informacije o kriterijima Natječaja, potrebnoj obaveznoj i fakultativnoj dokumentaciji, napomenama, uvjetima prijave i načinu vrednovanja programa pročitajte ovdje: NatječajUpute o provedbi NatječajaSavjetujemo da tekst Natječaja, Upute o provedbi natječaja i Upute za korištenje aplikacije detaljno proučite.

Na Natječaj se možete prijaviti OVDJE. Upute o prijavi programa na natječaj kroz aplikaciju možete pronaći ovdje.

Za sve dodatne upite oko provedbe i realizacije Natječaja možete poslati na studentski.zbor@remove-this.gmail.com.

Natječaj je otvoren do 12. travnja 2021. u 11:59 sati!