2020_2021

ERASMUS+ STRUČNA PRAKSA - AKADEMSKA GODINA 2020./21.

Informacije o praksama u području digitalnih vještina ("Digital Opportunity Traineeships")

Erasmus+ Programme guide (European Commission)

Obavijesti

VAŽNO! Zbog posljedica potresa u Zagrebu zgrada Središnjeg ureda za međunarodnu suradnju u Ulici kralja Zvonimira 8 privremeno nije u uporabi, te se komunikacija i konzultacije sa strankama do daljnjega odvijaju SAMO PUTEM E-MAILA, bez telefonskih i bez osobnih konzultacija.

2.11.2020.: 2. krug Natječaja za Erasmus+ stručnu praksu u 2020./21. je otvoren. Krajnji rok za prijave je 30.4.2021. Natječaj se nalazi ovdje.

15.6.2020.: 1. krug Natječaja za Erasmus+ stručnu praksu u 2020./21. je produljen. Novi rok za prijave je 13.7.2020. Natječaj se nalazi ovdje.

30.6.2020. 1. Rezultati 1. kruga natječaja (samo za prijave pristigle do 15.6.2020.) mogu se pronaći ovdje.

21.7.2020. 2. Rezultati 1. kruga natječaja (sve prijave pristigle do 13.7.2020.) mogu se pronaći ovdje.

Veljača 2020. Informacije vezano uz Brexit i Erasmus+ mobilnost u Velikoj Britaniji: priopćenje od strane EK (verzija na hrvatskom) i Erasmus+ UK ("transition period" - UK National Agency).

Sudjelovanje UK u programima Erasmus+ ostaje nepromijenjeno tijekom godine 2020. Moguće sudjelovanje Ujedinjene Kraljevine u programima nakon 2020. ovisit će o ishodu cjelokupnih pregovora o budućem odnosu dviju strana.

UPOZORENJE: Erasmus+praksa u Francuskoj za nedavno diplomirane nije moguća.

DOKUMENTI I OBRASCI 2020./21.

Obrasci, dokumenti, upute vezani uz prijavu na Natječaj:

Acceptance Confirmation 2020./21.

Izjava suglasnosti ECTS koordinatora s predloženom Erasmus+ stručnom praksom - NOVO - studeni 2020. - ljubazno molimo, ispuniti i ovjeriti po objavi natječaja.

Uputa o znanju jezika i potvrdama 2020./21.

EK kalkulator - izračun trajanja boravka na mobilnosti

Upute studentima odabranima za Erasmus+ stručnu praksu ak. god. 2020./21.- 7.10.2020.

Guidelines for English-speaking participants - bit će uskoro dostupno

Česta pitanja - Erasmus+ prakse - bit će uskoro dostupno

Learning Agreement for Traineeships. Napomena: ovaj dokument nije neophodan prilikom prijave na natječaj, već tek nakon zatvaranja natječaja odnosno objave rezultata.

PRIJE PRAKSE: Learning Agreement for Traineeships 2020./21.-BEFORE.

Primjer ispunjenog obrasca Learning Agreement for Traineeships-before.- bit će uskoro dostupno

Upute za ispunjavanje - Guidelines on how to use Learning Agreement for Traineeships

ZA VRIJEME PRAKSE: Learning Agreement for Traineeships 2020/21 - DURING (napomena: ovaj obrazac koristiti samo za neophodne izmjene LAT za vrijeme prakse)

PO ZAVRŠETKU PRAKSE: Learning Agreement for Traineeships - AFTER (= Traineeship Certificate)

Obrazac - mjesečno izvješće (monthly report) 2020/21.

Erasmus+ studentska povelja (dostupno na internet stranicama Europske komisije)

Obrazac - Izjava o prihvatu ZERO-GRANT statusa - bit će uskoro dostupno

Obrazac - Produžetak prakse - Izjava o prihvatu ZERO-GRANT - bit će uskoro dostupno

Obrazac - Izjava o ODUSTANKU studenta

Obrazac - Osobe s invaliditetom (kontaktirati Ured za medunarodnu suradnju - obrazac i upute se nakon odabira/prihvata prijave šalju pojedinačno studentu)

Povrat isplaćene financijske potpore_studenti (Smjernice i postupak - travanj 2019.; Odluka Senata Sveučilišta 18.09.2014.)

Pravilnik o međunarodnoj mobilnosti Sveučilišta u Zagrebu