26.04.2016

'Danubius Young Scientist Award 2016'

Objavljen je natječaj za dodjelu nagrada najboljim mladim znanstvenicima iz područja Dunavske regije za 2016. godinu Danubius Young Scientist Award 2016.

Dodijelit će se 14 nagrada, svaka u iznosu od 1.200 eura, i to četrnaestero mladih znanstvenika - po jednom znanstveniku iz svake zemlje koja je dio Dunavske regije (Austrija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Crna Gora, Češka, Hrvatska, Mađarska, Moldavija, Njemačka, Rumunjska, Slovačka, Slovenija, Srbija i Ukrajina). Svakoga kandidata mora nominirati njegova znanstvena organizacija (sveučiliste, akademija i sl.).

Broj nominacija po znanstvenoj organizaciji ograničen je na tri kandidata koji moraju biti s različitih fakulteta ili odjela, instituta ili istraživačkih skupina unutar određene organizacije. Međunarodni stručni žiri utvrdit će konačnu rang-listu svih pristiglih nominacija te će najviše rangirani kandidat iz svake zemlje biti predložen za dodjelu nagrade.

S obzirom na to da kandidate nominira matično sveučilište, molimo da nam Vaše prijedloge kandidata sa svom potrebnom dokumentacijom dostavite najkasnije do petka 6. svibnja 2016. na e-mail: amihalic@remove-this.unizg.hr

Krajnji rok kada Sveučilište mora dostaviti nominacije je 17. svibnja 2016. Dodjela nagrada održat će se u listopadu ili studenome 2016.

Više informacija možete vidjeti ovdje.