19.12.2016

99. obljetnica Medicinskoga fakulteta

Dan Medicinskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i proslava 99. obljetnice Fakulteta održani su u ponedjeljak 19. prosinca 2016. u 13 sati u dvorani Miroslav Čačković, Šalata 3. Svečanu sjednicu otvorio je dekan prof. dr. sc. Marijan Klarica uvodnom riječi, a događanju su prisustvovali prof. dr. sc. Damir Boras, rektor Sveučilišta u Zagrebu te ugledni uzvanici koji su uputili prigodne govore i čestitke.

Kao i svake godine, dodijeljena je Nagrada Medicina – u znak priznanja i zahvalnosti za promicanje načela humanosti i etičnosti u skrbi za teško bolesne ljude, a u čast i slavu Medicine, Čovjeka i Humanosti – za koju je obrazloženje dao akademik Marko Pećina. Potom je uslijedila dodjela nagrada najuspješnijim znanstvenicima Fakulteta koji su obranili disertaciju u akademskoj godini 2015./2016. Također, zaposlenicima umirovljenima u prošloj akademskoj godini uručene su zahvalnice.

Svečanu sjednicu svojim je izvedbama uveličao pjevački zbor studenata Medicinskoga fakulteta Lege artis.

Povijest Fakulteta