Vijest
06.07.2016

Studenti studija Krajobrazna arhitektura osvojili prvo mjesto na natjecanju 'Vizionar'

Vizionar je najveće studentsko natjecanje u izradi dizajna i vizualnih rješenja u Hrvatskoj koje već četvrtu godinu organizira udruga eSTUDENT, uz pomoć brojnih partnera iz gospodarstva i akademske zajednice. Svrha Vizionara je educirati okolinu što je kvalitetan dizajn te povezati dizajnerski proces i poslovno razmišljanje te omogućiti mladim profesionalcima da putem natječaja pokažu svoj talent i stečene vještine i povezati ih s potencijalnim poslodavcima.

Predstavljena su tri slučaja:
    FER_ uređenje atrija
    Ožujsko_ beer mix vizual
    PLIVA_ rebrandiranje nagrade kompanije

Nakon svih pristiglih radova za natječaj uređenje atrija Fakulteta elektrotehnike i računarstva odabrano je ukupno 5 finalista od čega su 4 bili sa studija Krajobrazna arhitektura. Prvo mjesto osvojili su Vitoria Šokec-Plepelić, Jan Vrabec, a drugo mjesto Ivana Celić i Bernarda Ivančan. Ostali studenti Krajobrazne arhitekture koji su ušli u finale su Ivana Šimag, Marijo Spajić i Petar Jurički.

Ciljevi projekta Vizionar su povezivanje studenata društvenih i umjetničkih usmjerenja, stvaranje referentnoga mjesta za spajanje studenata, mladih profesionalaca i poduzetnika, promicanje dizajna kao elementa uspješnosti i prepoznatljivosti poduzeća, poticanje poduzetničkoga duha i proaktivnosti te stvaranje najvećeg studentskoga natjecanja iz područja dizajna. Vrijednost projekta je u tome što je on jedini projekt u Hrvatskoj organiziran kao natječaj za dizajn namijenjen studentskoj populaciji i time daje mladim, talentiranim, budućim dizajnerima priliku da pokažu svoju kreativnost kroz praktičan rad. Također, omogućuje i međusobno povezivanje kvalitetnih studenata.

Čestitke studentima na ovom velikom uspjehu!

Više možete pročitati ovdje.



Top