Na svečanosti održanoj u 18 sati na pozornici u dvorani Zimski vrt dodijeljena su priznanja najuspješnijim sudionicima 29. Smotre Sveučilišta u Zagrebu.
Priznanja je najuspješnijim sudionicima dodijelio rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Stjepan Lakušić.
Uz prorektore Sveučilišta u Zagrebu, svečanosti su nazočili dekani, prodekani, koordinatori Smotre na fakultetima i akademijama, profesori, studenti, predstavnici sponzora i medijskih pokrovitelja te zainteresirani posjetitelji.
Priznanje za doprinos u edukaciji i informiranju posjetitelja dobilo je Hrvatsko vojno učilište „Dr. Franjo Tuđman“ za predstavljanje vojnih studija.
Za komunikativnost i susretljivost priznanja su dodijeljena Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu i Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.
Priznanje za najbolje uređeni izložbeni prostor dobio je Fakultet elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu.
U kategoriji inovativnost u predstavljanju priznanjem je nagrađen Fakultet strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Zagrebu.
Priznanje za najbolje promidžbene materijale na Smotri dobili su Grafički fakultet i Kineziološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu.
Priznanje za izniman doprinos u organizaciji Smotre dobio je Fakultet političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu.
Program svečanoga zatvaranja ovogodišnje Smotre vodili su Katja Knežević i Marko Kralj, studenti novinari Televizije Student, koja djeluje na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu.
Podsjetimo, Smotra Sveučilišta u Zagrebu, najveća manifestacija za maturante, buduće i sadašnje studente, održavala se od 14. do 16. studenoga 2024. u Kongresnoj dvorani te dvoranama Zimski vrt i Cres u Kongresnom centru na Zagrebačkom velesajmu.
Smotra Sveučilišta u Zagrebu najstarija je manifestacija toga tipa u Republici Hrvatskoj, a ove je godine održana u okviru Tjedna Sveučilišta. Riječ je o nizu događanja kojima je Sveučilište u Zagrebu od 4. do 16. studenoga obilježavalo 150. obljetnicu osnutka modernoga sveučilišta i kojima su sveučilišnoj zajednici i široj javnosti predstavljeni mnogi aspekti djelovanja najvećega i najstarijega sveučilišta u Republici Hrvatskoj koje neprekinuto djeluje već 356. akademsku godinu.
Na ovogodišnjoj su se Smotri predstavljale sastavnice Sveučilišta u Zagrebu ‒ 31 fakultet i 3 umjetničke akademije.
Program ovogodišnje Smotre bio je sastavljen od različitih sadržaja – predstavljanja sastavnica na izložbenim prostorima u Kongresnoj dvorani, kratkih razgovora sa studentima i predstavnicima fakulteta i akademija u dvorani Zimski vrt, te predstavljanja različitih područja u kojima djeluju sveučilišne službe i pružaju podršku kako sastavnicama na institucionalnoj razini tako i studentima i nastavnicima na individualnoj razini (npr. Savjetovalište za studente, programi mobilnosti, inovacije, djelatnost u području umjetnosti i sporta, rad različitih centara i dr.) u dvorani Cres.
Novost ovogodišnje Smotre bilo je pružanje posjetiteljima, odnosno korisnicima, upotrebe usluge WhatsApp AI asistenta. Pomoću internetske poveznice ili kodova korisnik ulazi u dijalog preko aplikacije WhatsApp i na jednostavan način dobiva odgovore na postavljena pitanja vezano za samo događanje (Smotra) ili o Sveučilištu u Zagrebu i njegovim fakultetima i akademijama.
Također, za posjetitelje Smotre koji su još uvijek neodlučni oko odabira studija tijekom Smotre bilo je organizirano pružanje savjeta o profesionalnoj orijentaciji. Studenti Odsjeka za psihologiju Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu bili su dostupni maturantima za razgovor kako bi im pomogli u odabiru budućega zanimanja i razvoja karijere.
U okviru suradnje između Sveučilišta u Zagrebu i srednjih škola programe Smotre pratili su srednjoškolci iz cijele Hrvatske, koji su na manifestaciju dolazili u organiziranim skupinama.
Smotru je tijekom tri dana posjetilo preko 30 000 posjetitelja.
Glavni sponzori ovogodišnje Smotre bili su Zagrebačka banka d.d. i OTP banka d.d., zlatni sponzor Studentski centar u Zagrebu, srebrni sponzor Studentski centar u Varaždinu, a partner Sveučilišna tiskara d.d.
Medijski partneri Smotre bili su Jutarnji list, Radio Sljeme, Laganini FM, Z1 Televizija, studentske novine Global, Radio Student, Televizija Student, Akademski list, portal akademski.hr, te Universitas.
Podsjećam da se Sveučilište u Zagrebu objedinjeno i ove godine predstavlja i na međunarodnom sajmu knjiga Interliber. Izložbeni prostor Sveučilišta smješten je u paviljonu 6 na Zagrebačkom velesajmu (štand 10b). Cilj je zajedničkoga predstavljanja Sveučilišta u Zagrebu na Interliberu upoznati javnosti s izdavačkom djelatnošću Sveučilišta.