2021_2022

ERASMUS+ STRUČNA PRAKSA - AKADEMSKA GODINA 2021./22.

Informacije o praksama u području digitalnih vještina ("Digital Opportunity Traineeships")

Erasmus+ Programme guide 2021 (European Commission)

VAŽNO! Molimo sve studente (posebno s e-mail adresama gmail.com domene) da provjeravaju spam/junk pretince svojeg e-maila.

Zbog posljedica potresa u Zagrebu zgrada Središnjeg ureda za međunarodnu suradnju u Ulici kralja Zvonimira 8 privremeno nije u uporabi, te se komunikacija i konzultacije sa strankama do daljnjega odvijaju primarno PUTEM E-MAILA, bez telefonskih i bez osobnih konzultacija.

Česta pitanja - Erasmus+ prakse - bit će uskoro dostupno

9.11.2021. Objavljen je 2. krug natječaja za Erasmus+ prakse u ak. god. 2021./22.

1. krug Natječaja za Erasmus+ praksu 2021/22, rezultati natječaja i obavijesti vezane uz natječaj mogu se pronaći ovdje.

Obrasci, dokumenti i upute za prijavu na natječaj 2021./22.

Upute za online prijavu - 2. krug natječaja

Acceptance Confirmation 2021./22.

Izjava suglasnosti ECTS koordinatora s predloženom Erasmus+ stručnom praksom - molimo, ispuniti i ovjeriti po objavi natječaja.

Dodatak I: Uputa o znanju jezika i potvrdama 2021./22.

Dodatak II - Studenti s manje mogućnosti

Obrazac – Izjava za studente nižeg socioekonomskog statusa

Motivacijsko pismo

Pojašnjenje mogućnosti razdoblja boravka na praksi za pojedine kategorije prijavitelja

EK kalkulator - izračun trajanja boravka na mobilnosti

Obrasci, dokumenti i upute vezani uz provedbu Erasmus+ stručne prakse 2021./22.

Upute studentima odabranima za Erasmus+ stručnu praksu ak. god. 2021/22. - verzija 25.11.2021. Moguće su naknadne dopune.

Learning Agreement for Traineeships. Napomena: ovaj dokument nije neophodan prilikom prijave na natječaj, već tek nakon zatvaranja natječaja odnosno objave (parcijalnih) rezultata.

Prije mobilnosti: LAT - Before the Mobility, NOVA verzija (6.9.2021). Napomena: nova verzija LAT je bazirana na službenom obrascu za novo programsko razdoblje (ak. god. 2021/22). Studenti koji su već ranije ispunili prethodno dostupan obrazac (koji je bio privremena verzija), trebat će dodatne dopune ovog dokumenta jedino u slučaju potrebe definiranja kombinirane ("blended") mobilnosti.

LAT - Upute za ispunjavanje ("Guidelines") - 6.9.2021.

ZA VRIJEME PRAKSE: Learning Agreement for Traineeships 2021/21 - DURING (napomena: ovaj obrazac koristiti samo za neophodne izmjene LAT za vrijeme prakse)

PO ZAVRŠETKU PRAKSE: Learning Agreement for Traineeships - AFTER (= Traineeship Certificate)

Obrazac - mjesečno izvješće (monthly report) 2021/22.

Erasmus+ studentska povelja (ENG) (verzija na hrvatskom bit će uskoro dostupna)

Obrazac - Izjava o prihvatu ZERO-GRANT statusa - bit će uskoro dostupno

Obrazac - Produžetak prakse - Izjava o prihvatu ZERO-GRANT

Obrazac - Izjava o ODUSTANKU studenta 2021/22

Obrazac - Osobe s invaliditetom (kontaktirati Ured za medunarodnu suradnju - obrazac i upute se nakon odabira/prihvata prijave šalju pojedinačno studentu)

Povrat isplaćene financijske potpore_studenti (Smjernice i postupak - travanj 2019.; Odluka Senata Sveučilišta 18.09.2014.)

Pravilnik o međunarodnoj mobilnosti Sveučilišta u Zagrebu