06.09.2017

Zeleni festival – (O)krenimo na zeleno

Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu organizator je manifestacije Zeleni festival koja će se od 6. do 8. rujna 2017. godine održati u prostoru Knjižnice. Svečano otvorenje Zelenog festivala je u srijedu 6. rujna u 10 sati.

Festival se organizira u suradnji s Radnom grupom za zelene knjižnice Hrvatskoga knjižničarskog društva pod geslom (O)krenimo na zeleno.

Svrha mu je promidžba i popularizacija održivoga razvoja, proizvodnje organske hrane, zaštite prirode, alternativnih izvora energije te zelenih tehnologija i inovacija, a održava se kao dio projekta Zelena knjižnica za zelenu Hrvatsku koji je Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu pokrenula 2016. godine.

Želja je organizatora uključivanje znanstvenika iz područja prirodnih znanosti, stručnjaka i aktivista u području zaštite prirode, nakladnika, udruga i knjižnica koje komuniciraju zelene sadržaje u predstavljanje rezultata svojih istraživanja i programa izložbenom, izlagačkom i virtualnom dimenzijom Festivala.

Sve zainteresirane pozivamo na sudjelovanje u kvizu Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu Zelena pitalica.

Više možete saznati ovdje.