Započeo Festival znanosti 2018.!

Festival znanosti ove se godine održava od 16. do 21. travnja 2018. u dvadesetak hrvatskih gradova, a ovogodišnja je tema Otkrića, koja mijenjaju naše vidike, poglede, obzore i svjetonazore. Cilj je javnosti približiti znanost i informirati je o aktivnostima i rezultatima u znanosti, poboljšati javnu percepciju znanstvenika te motivirati mlade ljude za istraživanje i stjecanje novih znanja.

Festival znanosti, manifestacija koja se u Hrvatskoj kontinuirano organizira od 2003., namijenjena je učenicima, studentima i ostalim građanima s ciljem da im se približi znanost kao osnovni pokretač tehnološkoga napretka kroz informiranje o aktivnostima i rezultatima na području znanosti, poboljšavanje javne percepcije znanstvenika te motiviranje mladih ljudi za istraživanje i stjecanje novih znanja.

Događanje suorganizira Sveučilište u Zagrebu i nizom prezentacija, izložbi i radionica na svojim fakultetima podupire ideju festivala i popularizaciju znanosti u javnosti.

Program događanja u Zagrebu po danima možete vidjeti ovdje.

Program događanja u ostalim gradovima možete vidjeti ovdje.