Webinar "Study in Croatia"

U organizaciji Delegacije Europske unije u Indoneziji i uz potporu Veleposlanstva Republike Hrvatske u Republici Indoneziji organiziran je međunarodni webinar Study in Croatia. Webinar je održan 16. svibnja 2020. kao dio projekta Delegacije Europske unije, a u kojemu je omogućeno državama članicama Unije da predstave mogućnost studiranja u vlastitim državama potencijalno zainteresiranim indonezijskim studentima

U ime akademske zajednice Republike Hrvatske u webinaru su sudjelovali: akademik Vladimir Bermanec (Nacionalno vijeće za znanost, visoko obrazovanje i tehnološki razvoj), gospođa Lidija Šimrak (Visoko učilište Algebra) i doc. dr. sc. Robert Mikac (Sveučilište u Zagrebu).

Cilj webinara bio je predstaviti indonezijskim studentima Republiku Hrvatsku, njezine potencijalne akademske mogućnosti i programe koji mogu biti interesantni stranim studentima. Webinar je izazvao veliki interes studenata koji su imali niz pitanja u vezi s mogućnošću studiranja u Republici Hrvatskoj i na hrvatskim visokoobrazovnim institucijama. Kao posljedica velikoga interesa za Hrvatsku je i dosadašnja suradnja između indonezijskih i hrvatskih visokoškolskih ustanova.