VIII. Tjedan botaničkih vrtova, arboretuma i botaničkih zbirki

Osmi Tjedan botaničkih vrtova, arboretuma i botaničkih zbirki, koji organizira Sekcija botaničkih i školskih vrtova, arboretuma i botaničkih zbirki Hrvatskoga botaničkoga društva u suradnji s brojnim suorganizatorima, održavat će se od 14. do 20. svibnja 2018. Prirodoslovno-matematički fakultet Sveučilišta u Zagrebu svake se godine uključuje u manifestaciju svojim bogatim programom koji uključuje predavanja i edukativne šetnje po Botaničkom vrtu te ostale aktivnosti u organizaciji toga Fakulteta.

Tijekom događanja Vrt će biti iznimno otvoren do 19 sati, i u ponedjeljak i utorak.

Cilj je da se u javnosti pojača svijest o važnosti botaničkih vrtova i arboretuma u Hrvatskoj te o njihovim različitim funkcijama. Sva su događanja za javnost potpuno besplatna, uz prethodne predbilježbe na adresama pojedinačnih vrtova, arboretuma i drugih zbirki uključenih u ovu manifestaciju.

Supokrovitelji događanja su Hrvatska agencija za okoliš i prirodu, Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Ministarstvo zaštite okoliša i energetike i Ministarstvo poljoprivrede.

Cjeloviti program događanja

Program događanja u Botaničkom vrtu Prirodoslovno-matematičkoga fakulteta