02.10.2017

Video-predavanja akademika Velimira Neidhardta

Povodom izbora akademika Velimira Neidhardta, potpredsjednika Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, za dopisnoga člana Slovenske akademije znanosti i umjetnosti te izbora u počasno zvanje professor emeritus koje mu je nedavno dodijelio Senat Sveučilišta u Zagrebu, akademik Neidhardt je počašćen objavom edicije video-predavanja iz kolegija Zgrade za rad i trgovinu održanih na Arhitektonskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Velimir Neidhardt projektant je antologijskih djela hrvatske arhitekture, a u 29 predavanja pregledno prezentira didaktičku građu o temama organizacije i oblikovanja radnih prostora u upravnim i administrativnim zgradama, industrijskim građevinama i kompleksima, robnim kućama te trgovačkim i višenamjenskim centrima.

Riječ je o pothvatu potpune video-digitalizacije nastavnoga materijala popraćenoga detaljnom elaboracijom edukativne građe koju je akademik Neidhardt pripremao tijekom 20 godina fakultetske profesure.

Video-predavanja sa slobodnim pristupom možete pogledati ovdje.