05.07.2018

Veleposlanik Republike Argentine posjetio Sveučilište u Zagrebu

Rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras ugostio je u srijedu 4. srpnja 2018. veleposlanika Republike Argentine Nj. E. Maximiliana Gregorija-Cernadasa i gospodina Rubena Mazzija, zamjenika predsjednika za razvoj poslovanja iz Odjela za nuklearnu energiju tvrtke INVAP.

Radni sastanak održan je s ciljem dogovaranja mogućnosti akademske suradnje u području nuklearne fizike. Sastanku su stoga nazočili predstavnik Prirodoslovno-matematičkoga fakulteta prof. dr. Matko Milin i predstavnik Instituta Ruđer Bošković dr. sc. Milko Jakšić, koji je argentinsko izaslanstvo u nastavku posjetilo.

Uz rektora Borasa sa Sveučilišta u Zagrebu sastanku je nazočila i dr. phil. Branka Roščić, voditeljica središnjega Ureda za međunarodnu suradnju Sveučilišta u Zagrebu,