01.03.2017

Uspješni mladi robotičari posjetili Rektorat Sveučilišta u Zagrebu

Rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras i prorektor za inovacije, transfer tehnologije i komunikacije prof. dr. sc Miljenko Šimpraga primili su u ponedjeljak 27. veljače 2017. u maloj vijećnici Rektorata mlade hrvatske robotičare i njihove mentore, predstavnike Hrvatske u svjetskim natjecanjima iz robotike, među njima i robotičare varaždinske Prve osnovne škole i izbornika Ivicu Kolarića.

Mladi hrvatski robotičari predstavili su svoja postignuća uoči državnoga prvenstva koje će se održati u Sinju, a na kojem će najbolji robotičari kreirati "robotičku alku". Angažirani cijele godine, i radnim danima i vikendima, marljivo rade sa svojim mentorima kako bi bili što uspješniji na svjetskim natjecanjima. Zahvaljujući velikom trudu i zalaganju u konkurenciji s drugim zemljama mlade hrvatske snage sa svjetskih natjecanja vraćaju se s barem tri osvojene medalje u devet kategorija.

Sretno u daljnjim natjecanjima i veselimo se ponovnom susretu!