29.03.2021

Universitas: prorektori Šimpraga i Lazibat o aktualnim sveučilišnim temama

Godina 2021. proglašena je Godinom inovacija na Sveučilištu u Zagrebu s obzirom da je inovativnost i razvoj u tom smislu određeno kao treća misija zagrebačkoga Sveučilišta. Veliki međunarodni uspjesi nastavnika, istraživača i studenata uglavnom prolaze nezapaženo i gotovo bez interesa za daljnju implementaciju od strane gospodarskoga sektora.

O projektu znanstveno-tehnološkoga parka na borongajskom Kampusu, o izazovima financiranja i mjerama za razvoj inovativnosti i kreativnosti za hrvatske sveučilišne novine Universitas govori prof. dr. sc. Miljenko Šimpraga, prorektor za inovacije, transfer tehnologije i komunikacije Sveučilišta u Zagrebu, odnedavno i predsjednik Udruge inovatora Hrvatske.

U novom izdanju Universitasa, o modelu programskoga financiranja javnih sveučilišta, troškovima Rektorata i procijenjenoj vrijednosti obnove sveučilišnih objekata nakon potresa možete pročitati u razgovoru s prof. dr. sc. Tonćijem Lazibatom, prorektorom za poslovanje Sveučilišta u Zagrebu.

Hrvatske sveučilišne novine Universitas