03.09.2019

Sveučilištu u Zagrebu dodijeljen novi projekt akademske mobilnosti: Erasmus+ "Projekt mobilnosti između programskih i partnerskih zemalja (KA107)"

Unutar programa Erasmus+, Ključna mjera 1: Mobilnost u svrhu učenja za pojedince - Projekti mobilnosti između programskih i partnerskih zemalja (KA107), koji omogućuje razmjenu studenata i osoblja (sveučilišnih nastavnika i administrativnog osoblja) između europskih i ne-europskih partnera, Sveučilištu u Zagrebu dodijeljen je novi projekt s ukupnim proračunom u iznosu od 585.945,00 EUR.

Njime će se podržati mobilnost između Sveučilišta i 46 partnerskih institucija iz 21 zemlje. S obzirom na dodijeljena sredstva kao i broj uklječenih partnera, ovo je ujedno i najveći projekt unutar Republike Hrvatske ovakvoga tipa. Projekt traje 36 mjeseci, počevši od 1. kolovoza 2019. do 31. srpnja 2022., a Sveučilište u Zagrebu će prve natječaje za svoje studente i osoblje organizirati krajem listopada 2019.

Popis partnerskih sveučilišta s kojima će biti moguća mobilnost, a temeljem iskaza interesa sastavnica Sveučilišta prilikom podnošenja projektne prijave je sljedeći:

• Albanija: Universiteti Bujqesor I Tiranes, Universeti Shkodres Luigj Gurakuqi,
  • Bosna i Herzegovina: Sveučilište u Mostaru, Univerzitet u Tuzli, Univerzitet u Sarajevu,
  • Brazil: Universidade Federal do Parana, Universidade de Sao Paulo,
  • Crna Gora: Univerzitet Crne Gore Podgorica,
  • Egipat: Alexandria University, Benha University, Ain Shams University,
  • Filipini: Visayas State University,
  • Gruzija: Ilia State University,
  • Indonezija: Universitas Teknologi Yogyakarta, Bogor Agricultural University (IPB), Lembaga Ilmu Pengetahuan Indonesia, Institut Teknologi Bandung,
  • Iran: University of Isfahan,
  • Južnoafrička Republika: North-West University, University of Pretoria,
  • Kolumbija: Pontificia Universidad Javeriana,