Sveučilište u Zagrebu posjetio Zbor Siparantum iz Kosova

Od 27. do 29. svibnja 2017. u Hrvatskoj je boravio Zbor Siparantum iz Kosova sa svojim dirigentom Memlijem Kelmendijem. Zbor je gostovao u okviru programa Universitas cantat Sveučilišta u Zagrebu koji se odvija pod vodstvom mo. Josipa degl'Ivellija, a utemeljen je 4. siječnja 2016.

U sklopu svoga posjeta Hrvatskoj, Zbor je posjetio i Sveučilište u Zagrebu. U ponedjeljak 29. svibnja rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras, prorektor za inovacije, transfer tehnologije i komunikacije prof. dr. sc. Miljenko Šimpraga, akademik Vladimir Bermanec te glavni koordinator programa kulture Sveučilišta mo. Josip degl’ Ivellio ugostili su članove Zbora u auli Sveučilišta u Zagrebu.

Rektor Damir Boras s ponosom je istaknuo da je razvijena suradnja Sveučilišta u Zagrebu sa sveučilištima u Peći i Prištini te je naglasio kako, između ostaloga, umjetnost i glazba omogućuju razvoj prijateljskih odnosa među narodima.

Siparantum_zbor_aula_svibanj2017