05.10.2016

Sveučilište u Zagrebu posjetio predsjednik američkoga 'International Technological Universityja'

U utorak 4. listopada 2016. rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras ugostio je profesora Gregoryja O'Briena, predsjednika američkoga International Technological Universityja. Sastanku je prisustvovao i prorektor za znanost i međunarodnu suradnju Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Miloš Judaš te Dora Gelo, stručna savjetnica u Uredu za međunarodnu suradnju.

Nakon uvodnoga razgovora i predstavljanja, profesor O'Brien održao je prezentaciju na kojoj je predstavio svoju instituciju. Tijekom sastanka identificirani su zajednički interesi te je dogovoreno da će se kontaktirati sastavnice iz tehničkoga i umjetničkoga područja radi ostvarivanja suradnje po pitanju interdisciplinarnih projekata. Osim navedenih područja, uključit će se i predstavnici drugih područja s kojima će naknadno biti utvrđene zajedničke teme suradnje.

Profesor O'Brien je najavio mogućnost ponovnoga dolaska u Republiku Hrvatsku s ciljem pronalaženja partnera u ovom dijelu Europe.