Održana svečana dodjela stipendija Sveučilišta u Zagrebu

Svečana dodjela stipendija Sveučilišta u Zagrebu za ak. god. 2017./2018. održana je u četvrtak 26. travnja 2018. u 12 sati u Kongresnoj dvorani Ekonomskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Trg J. F. Kennedyja 6, Zagreb. Svečanost dodjele stipendija Sveučilišta u Zagrebu započela je pozdravnim govorima visokih uzvanika: prodekana za međunarodnu suradnju i akreditacije Ekonomskoga fakulteta prof. dr. sc. Jurice Pavičića, prorektorice za studente, studije i upravljanje kvalitetom Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Ivane Čuković-Bagić, i rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damira Borasa.

Svečanosti su nazočili prorektori Sveučilišta u Zagrebu, dekani i prodekani sastavnica, profesori te drugi gosti. U umjetničkom dijelu programa nastupili su studenti Muzičke akademije Dominik Grgić i njegov Trio Morum i Rok Juričić, student 3. godine Akademije dramske umjetnosti.

U ime svih stipendista govor je održala i zahvalila se studentica 1. godine diplomskoga studija Poslovna ekonomija na Ekonomskom fakultetu Valentina Begić.

dodjela stipendija_travanj2018   dodjela stipendija_travanj2018
 dodjela stipendija_travanj2018 dodjela stipendija_travanj2018
 dodjela stipendija_travanj2018  dodjela stipendija_travanj2018

Na temelju uvjeta i kriterija Natječaja za dodjelu stipendija Sveučilišta u Zagrebu za ak. god. 2017./2018., koji je bio otvoren od 28. veljače do 19. ožujka 2018., na prijedlog Povjerenstva za dodjelu stipendija Sveučilišta u Zagrebu i Rektorskoga kolegija u širem sastavu, Senat Sveučilišta u Zagrebu donio je Odluku o dodjeli 500 stipendija Sveučilišta u Zagrebu studentima preddiplomskih, integriranih preddiplomskih i diplomskih, diplomskih sveučilišnih te preddiplomskih stručnih i specijalističkih diplomskih stručnih studija za ak. god. 2017./2018.

U skladu s tom odlukom, u kategoriji za izvrsnost (kategorija A) ukupno je dodijeljeno 356 stipendija, u kategoriji stipendija za studente koji studiraju nastavničke studijske programe u području matematike, prirodnih znanosti i informatike (STEM; kategorija B) dodijeljene su 34 stipendije, 10 stipendija dodijeljeno je uspješnim studentima sportašima (kategorija C), a 100 stipendija studentima slabijega socioekonomskoga statusa (kategorija D).

Ukupni iznos stipendije za svaku od navedenih kategorija je 10.000 kuna, odnosno 1.000,00 kuna tijekom 10 mjeseci.

Popis dobitnika stipendija Sveučilišta u Zagrebu za ak. god. 2017./2018. za sve kategorije dostupan je na poveznici: http://www.unizg.hr/studiji-i-studiranje/upisi-stipendije-priznavanja/stipendije/