Rudari ophodari na Sveučilištu u Zagrebu

Rektor prof. dr. sc. Damir Boras, prorektor za inovacije, transfer tehnologije i komunikacije prof. dr. sc. Miljenko Šimpraga i prorektor za znanost, međuinstitucijsku i međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Miloš Judaš primili su u srijedu popodne 4. prosinca 2019. ophodare - brucoše koji se primaju u rudarski stalež s Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu u pratnji predstavnika Udruge Sretno! i predstavnika Fakulteta.

Svake godine, na blagdan ili uoči blagdana sv. Barbare, zaštitnice rudara i opasnih zanimanja, kada se obilježava i Dan Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, ophodari dolaze u posjet rektoru kako bi iskazali svoju zrelost i pripadnost akademskoj zajednici. Tom prigodom, ispred Rektorata svake godine otpjevaju akademsku himnu Gaudeamus igitur, a tijekom prijama prigodne rudarske pjesme. Uvodnu riječ drži Brucmajor.

Kako je izgledao njihov posjet, pogledajte ovdje: