02.06.2017

Rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras prisustvovao svečanoj dodjeli Nagrade Grada Zagreba

Na svečanoj sjednici u Staroj gradskoj vijećnici, u srijedu 31. svibnja 2017., u povodu Dana Grada Zagreba uručeno je 14 nagrada Grada Zagreba najzaslužnijim pojedincima i ustanovama koji su dali svoj osobiti doprinos zagrebačkom razvoju.

Nagrada Grada Zagreba uručena je Auto Hrvatskoj, Prirodoslovnoj školi Vladimira Preloga, Zagrebačkoj filharmoniji, akademiku Josipu Božičeviću, dr. sc. Dubravki Brezak Stamać, dr. sc. Mislavu Grgiću, dr. sc. Robertu Kolundžiću, velečasnom Vladimiru Magdiću, Mariju Možniku, mr. sc. Božidaru Petraču, akademskom slikaru Dimitriju Popoviću, dr. sc. Krešimiru Rotimu, Jakovu Sedlaru i Ivanu Šikiću.

Nagrada Zagrepčanka godine uručena je najboljoj hrvatskoj sportašici svih vremena Janici Kostelić, a dodijeljena je i Povelja počasnog građanina Aloisu Mocku i dr. Emiliju Marinu.

Povelju Počasnog građanina za Aloisa Mocka preuzeo je austrijski veleposlanik u Hrvatskoj Andreas Wiedenhoff.

Na svečanoj sjednici bili su mnoge istaknute osobe iz javnog, političkog, društvenog, vjerskog, kulturnog, znanstvenog  i sportskog života Hrvatske.

Izvor fotografija: Cropix

priznanja_zagreb_grgic2017