14.04.2020

Rektor Boras: „Samo se obrazovan narod može suprotstaviti ovakvim teškoćama“

Mnoge zgrade fakulteta i akademija Sveučilišta u Zagrebu teško su stradale u nedavnom potresu koji je zadesio naš glavni grad. Obnova će biti dugotrajna i skupa. Najgore su prošli Medicinski, Pravni, Grafički fakultet, Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Akademija likovnih umjetnosti, Katolički bogoslovni fakultet, zgrada Rektorata, ali i brojni drugi.

Požrtvovnost dekanica i dekana, uprava svih fakulteta i posebice studenata
koji su prihvatili ovaj novi način učenja na daljinu, učinili su da sve ide svojim tijekom i jako dobro! Svi oni programi koji se mogu provesti na takav način bit će u potpunosti provedeni na daljinu.

Studentski domovi poslužili su u ovoj tragediji kao privremeni dom za mnoge kojima su stanovi i kuće uništeni.

„Stručnjaci s raznih fakulteta stavili su se na raspolaganje domovini u ovim kriznim vremenima; medicinari, građevinari, pravnici i mnogi drugi. Obrazovanje je bit svakoga naroda jer samo se obrazovan narod može suprotstaviti ovakvim teškoćama.“ – zaključio je rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras.

Prilog iz „24 sata“ možete pogledat OVDJE.