11.02.2019

Radni sastanak veleposlanika Kosova Nj. E. Gëzima Kasapollija i rektora prof. dr. sc. Damira Borasa

U ponedjeljak 11. veljače 2019. u 11 sati saborska zastupnica gospođa Ermina Lekaj Prljaskaj i Nj. E. veleposlanik Republike Kosovo gospodin Gëzim Kasapolli posjetili su rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damira Borasa.

Tema sastanka promocija je šestoga, sedmoga i osmoga toma enciklopedije „Kosova“ autora akademika Jusufa Buxhovija. Promocija knjiga u organizaciji Vijeća albanske nacionalne manjine Grada Zagreba održat će se 11. veljače u 17 sati u Knjižnici i čitaonici Bogdana Ogrizovića. Uz akademika Buxhovija, knjige će predstaviti i povijesni analitičar Nijazi Muhamedi.

Na sastanku se također raspravljalo o otvaranju katedre albanologije i lektorata albanskoga jezika na Sveučilištu u Zagrebu.