26.05.2017

Radionice o etici u visokom obrazovanju za studente i profesore na Agronomskom fakultetu

Agronomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu organizira radionice o etici u visokom obrazovanju za studente i profesore koje će se održati u četvrtak i petak, 8. i 9. lipnja 2017.

Managing Ethical Issues in Higher Education: Policy into practice

Na Agronomskom fakultetu u četvrtak 8. lipnja 2017.u 10 sati održat će se radionica za nastavnike koju će voditi prof. David Knauft, Ph.D. sa Sveučilišta u Georgiji, Sjedinjene Američke Države. Pozivaju se nastavnici svih sastavnica Sveučilišta u Zagrebu da se za sudjelovanje na radionici prijave e-mailom na cpks@remove-this.agr.hr do petka 2. lipnja 2017.

Program:

10.00 - 11.00   Uvod prof. Davida Knaufta, Ph.D.
11.00 - 12.00   Iskustva sudionika
12.00 - 12.30   Stanka
13.00 - 15.00   Rad u malim grupama - prezentacije i zaključci

Profesorima koji će aktivno sudjelovati u radionici bit će dodijeljen certifikat.

What's wrong with cheating - how it can influence one's professional success?

Na Agronomskom fakultetu u petak 9. lipnja 2017. u 9 sati održat će se radionica za studente koju će voditi prof. David Knauft, Ph.D. sa Sveučilišta u Georgiji, Sjedinjene Američke Države. Pozivaju se svi studenti Sveučilišta u Zagrebu da se za sudjelovanje na radionici prijave e-mailom na cpks@remove-this.agr.hr do petka 2. lipnja 2017.

Program:

9.00 - 9.45     Uvod prof. Davida Knaufta, Ph.D.
9.45 - 10.30   Primjer, slučajevi
10.30 - 12.00 Rasprava u malim grupama - prezentacije i zaključci

Nakon sudjelovanja u ovoj radionici studenti će moći razlikovati tipove akademskoga nepoštenja, razumjeti negativni utjecaj koji ono ima u procesu učenja kod studenata, prepoznati loše posljedice koje akademsko nepoštenje može imati na izgradnju poslovne karijere i uspjeha.

Studentima koji će aktivno sudjelovati u radionici bit će dodijeljen certifikat.

David Knauft

Prof. David Knauf, Ph.D., professor emeritus s University of Georgia