06.02.2019

Predsjednik Helenske Republike NJ. E. Prokopios Pavlopoulos održao predavanje na Sveučilištu u Zagrebu

U sklopu dvodnevnoga državnog posjeta Republici Hrvatskoj predsjednik Helenske Republike NJ. E. Prokopios Pavlopoulos u srijedu 6. veljače 2019. posjetio je Sveučilište u Zagrebu i održao predavanje na temu "The imperative need for European integration". Uvaženi gost govorio je o procesima unutar Europske unije, promjenama koje se događaju poput BREXIT-a te iskustvima Grčke kao članice europske zajednice.

Rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras na početku je pozdravio grčko izaslanstvo, veleposlanike, prorektore, dekane, profesore i studente, te brojne druge visoke uglednike iz akademske i diplomatske zajednice. Također, u pozdravnom govoru naglasio je vrlo dobru suradnju s grčkim sveučilištima te želju da se suradnja podigne na višu razinu, s obzirom na kvalitetu i različitosti koje krase obje države.

Nj. E. Prokopios Pavlopoulos_životopis

Pavlopoulos_veljaca2019