18.07.2017

Predavanje dr. sc. Tihomira Domazeta: Razvoj Hrvatske na ekonomici i tehnologiji koja oblikuje društvo 21. stoljeća

Predavanje dr. sc. Tihomira Domazeta pod nazivom Razvoj Hrvatske na ekonomici i tehnologiji koja oblikuje društvo 21. stoljeća održano je u srijedu 19. srpnja 2017. u 11 sati u auli Sveučilišta u Zagrebu (Trg maršala Tita 14, Zagreb). Na predavanju je bilo riječi o ekonomskom i društvenom razvoju Hrvatske te je ponuđen novi znanstveni okvir takvoga razvoja. Uvodno je o toj temi govorio prof. dr. sc. Damir Boras, rektor Sveučilišta u Zagrebu.

Dr. sc. Tihomir Domazet (Hrvatski institut za financije i računovodstvo) je redoviti profesor ekonomike i financija i član Akademskog savjeta na Sveučilištu za mir i razvoj (utemeljeno od UN-a) te gostujući profesor na više sveučilišta izvan Hrvatske. Školovao se, osim u Hrvatskoj, u SAD-u, Velikoj Britaniji, MMF-u i drugdje u inozemstvu. Bio je pomoćnik ministra financija RH, potpredsjednik UNCTAD – ISAR, tajnik Vijeća ekonomskih savjetnika, državni dužnosnik za odobravanje programa EU itd. Sudionik je brojnih konferencija u ulozi predavača i suradnika diljem svijeta, suradnik važnih inozemnih institucija i organizacija (Europska komisija, Svjetska banka, MMF, UNCTAD, OECD, SEEPAD) te ambasador mira (UN-UPF). Autor je osam knjiga (od kojih tri na engleskom jeziku) te 27 knjiga kao suautor, objavio je oko 200 znanstvenih i stručnih radova.