15.04.2020

Povjerenstvo Ministarstva kulture ustanovilo i zabilježilo oštećenja na zgradi Sveučilišta u Zagrebu i Pravnoga fakulteta

U skladu s Odlukom ministrice kulture dr. sc. Nine Obuljen Koržinek o provedbi popisa oštećenja na nepokretnim kulturnim dobrima prouzročenih potresom u gradu Zagrebu i okolici od 10. travnja 2020., zgradu Sveučilišta u Zagrebu kao prvu zgradu u svom planu pregleda u srijedu 15. travnja 2020. obišli su članovi Povjerenstva i utvrdili te fotografski zabilježili velika oštećenja, odnosno posljedice razornoga potresa nastale na zgradi.

Zgrada na adresi Trg Republike Hrvatske 14, u vlasništvu Sveučilišta u Zagrebu, nepokretno je kulturno dobro u kojoj su smješteni sjedište Sveučilište u Zagrebu (Uprava Sveučilišta i rektorat) i Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu.

Popis i procjenu oštećenja za nepokretna kulturna dobra u Gradu Zagrebu obavili su stručni djelatnici Ministarstva kulture i Gradskog zavoda za zaštitu spomenika kulture i prirode u Zagrebu pod vodstvom gospodina Tomislava Petrinca.