22.02.2017

Održan sastanak članova Organizacijskog odbora međunarodnog skupa 'Hrvati BiH - nositelji europskih vrijednosti?'

U Maloj vijećnici Rektorata u srijedu 22. veljače 2017. održan je četvrti sastanak članova Organizacijskog odbora znantveno-stručnoga skupa s međunarodnim sudjelovanjem 'Hrvati Bosne i Hercegovine - nositelji europskih vrijednosti?'.

Organizacijskom sastanku su, između ostalih, prisustvovali prof. dr. sc. Dragan Čović, hrvatski član Predsjedništva BiH, prof. dr. sc. Damir Boras, rektor Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Ljerka Ostojić, rektorica Sveučilišta u Mostaru, prof. dr. sc. Ivo Čolak, voditelj Odjela za znanost i obrazovanje Glavnog vijeća Hrvatskoga narodnoga sabora BiH, Tonka Krešić Gagro, predstojnica Ureda hrvatskog člana Predsjedništva BiH i prof. dr. sc. Mario Rosić u ime rektora Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Šimuna Anđelinovića.

Skup će se održati 16. i 17. ožujka 2017. u Hotelu Grand u Neumu, a organizator je Ured hrvatskoga člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine. Suorganizatori skupa su: Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti (HAZU BiH), Odjel za znanost i obrazovanje Hrvatskog narodnog sabora BiH (HNS BiH), Sveučilište u Mostaru, Sveučilište u Zagrebu, Sveučilište u Splitu i Institut za društveno-politička istraživanja (IDPI), Mostar.

Skup će obuhvaćati tri tematska područja:

1. Povijest, kultura i jezik Hrvata Bosne i Hercegovine
2. Europski put kao okvir za demokratizaciju Bosne i Hercegovine
3. Ustavna i institucionalna jednakopravnost Hrvata kao temelj europske Bosne i Hercegovine

Ostale značajne informacije dostupne su na web stranici skupa: www.euhrvatibih.ba

predsjednistvobih_skup_veljaca2017