07.12.2018

Objavljen natječaj za program 'Povezivanje znanstvenika' za potporu 'Stjecanje iskustva' (2A)

Fond "Jedinstvo uz pomoć znanja" objavljuje natječaj za potporu pod nazivom "Stjecanje iskustva" u sklopu programa „Povezivanje znanstvenika“, otvorenoga do petka 1. veljače 2019. Program nudi potpore mladim ili iskusnijim znanstvenicima i stručnjacima, bilo iz domovine ili dijaspore, za posjete vrsnim institucijama u inozemstvu ili za posjete Republici Hrvatskoj s ciljem unaprjeđenja znanosti i tehnologije u Hrvatskoj. Program podupire pokretljivost znanstvenika i stručnjaka kako bi se stvorile nove vrijednosti za hrvatsku znanost, tehnologiju i gospodarstvo.

Cilj je potpore dati priliku vrsnim znanstvenicima i stručnjacima iz Hrvatske da posjete najbolje istraživačko-razvojne centre u inozemstvu kako bi uspostavili suradnju i stekli nove vještine potrebne za unaprjeđenje znanosti i tehnologije u domovini.

Novčana sredstva koja su na raspolaganju za program „Povezivanje znanstvenika“, za potporu „Stjecanje iskustva“, iznose  800 tisuća kuna. Konačni iznos dodijeljenih sredstava u ovom natječaju u 2019. ovisit će o kvaliteti zaprimljenih projektnih prijedloga.

Trajanje predloženih projekata može biti najmanje 31 dan, a najviše 6 mjeseci, dok pojedinačna potpora može iznositi najviše 74 tisuće kuna.

Tko se može prijaviti?
Talentirani znanstvenici koji žive i rade u Hrvatskoj te su stekli doktorat znanosti najkasnije 10 godina od datuma otvaranja natječaja.

Detaljnije informacije o objavljenom natječaju mogu se pronaći na stranicama Fonda, a svi upiti mogu se poslati u Tajništvo Fonda na elektroničku poštu: ured@remove-this.ukf.hr, telefon +385 1 23 52 685 ili adresu: Fond 'Jedinstvo uz pomoć znanja', Ilica 24, 10000 Zagreb.

Gospođa Alessia Pozzi, voditeljica Fonda, održat će prezentaciju o trenutno otvorenom natječaju Fonda u ponedjeljak 14. siječnja 2019. s početkom u 13 sati u auli Sveučilišta u Zagrebu, Trg Republike Hrvatske 14.

Call for proposals for Connectivity Program, Gaining Experience Grant (2A)

Unity through Knowledge Fund announces Call for proposals for the Gaining Experience Grant within Connectivity Program, which will be open until Friday, 1st of February 2019.

The program provides support for young or more experienced scientists and experts from either homeland or diaspora, for the visits to the prominent institutions abroad or for visits to Republic of Croatia with a goal to improve science and technology in Croatia. Program supports the mobility of scientists and experts to create new values for Croatian science, technology and economy.

The objective of the Gaining Experience Grant is to open opportunities for outstanding young scientists and professionals from Croatia to visit the excellent research and development facilities abroad in order to establish cooperation and/or acquire new skills necessary for advancing S&T competitiveness in Croatia.

Total amount foreseen for the Connectivity Program, Gaining Experience Grant equals 800 000 HRK. Total amount of funds awarded in this Call for proposals in the year 2019 will depend on the quality of the project proposals.

Proposed projects are to last for a minimum period of 31 days and a maximum of 6 months.

Who can apply: Talented scientists, who live and work in Croatia and have obtained a PhD up to 10 years from the date of opening of this Call for proposals.

Detailed information about the Call can be found at Fund's web site and all inquiries should be addressed to the UKF Secretariat at the Unity through Knowledge Fund, e-mail: office@ukf.hr; phone: +385 1 23 52 685; address: UKF, Ilica 24, HR-10000 Zagreb, Croatia.