28.11.2016

Novi veleposlanik Rumunjske posjetio rektora Sveučilišta u Zagrebu

Rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras ugostio je 23. studenoga 2016. novoga veleposlanika Rumunjske u Republici Hrvatskoj Nj. E. Constantina Mihaila Grigoriea. Sastanku su nazočili rumunjski konzul Bogadan Brinzei te voditeljica Ureda za međunarodnu suradnju Sveučilišta u Zagrebu dr. phil. Branka Roščić.

Cilj sastanka bio je međusobno upoznavanje te jače povezivanje rumunjskih partnerskih sveučilišta sa Sveučilištem u Zagrebu. Osim dobre akademske suradnje u području jezičnih studija, napose studija rumunjskoga jezika na Filozofskom fakultetu, naglašena je suradnja unutar programa Erasmus+ mobilnosti studenata i nastavnika. Također je vrlo dobro razvijena suradnja unutar međunarodne sveučilišne mreže Sveučilišne agencije za frankofoniju (AUF).

Veleposlanik je uputio poziv rektora Sveučilišta u Bukureštu koji je pozvao rektora Boras u radni posjet. Rektor Boras je pak predložio zajednički udruženi nastup pri prijavi znanstvenih projekata unutar programa Obzor2020.