06.11.2014

Natječaj za financiranje jednomjesečnog istraživačkog boravka na Sveučilištu u Beču u 2015.

U sklopu partnerske razmjene dogovorene između Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišta u Beču (Universität Wien, http://www.univie.ac.at/) pozivaju se doktorandi i postdoktorandi Sveučilišta u Zagrebu (kojima nije isteklo više od 7 godina od stjecanja doktorske titule) da se prijave na natječaj za financiranje jednomjesečnog istraživačkog boravka na Sveučilištu u Beču.

Prije podnošenja prijave kandidati trebaju dogovoriti suradnju i boravak tijekom potencijalnog istraživačkog boravka s mentorom na Sveučilištu u Beču. Dogovoreni boravak mora započeti najkasnije 1. studenoga 2015.

Stipendije se dodjeljuju doktorandima ili postdoktorandima Sveučilišta u Zagrebu. Dodatni uvjet za postdoktorande jest da im nije isteklo više od 7 godina od stjecanja doktorske titule.

Dodjeljuju se stipendije za dva kandidata.

Iznos stipendije je 1000 eura mjesečno za svakoga kandidata.

Prijava na natječaj treba uključivati (na engleskom jeziku):

• Ispunjeni prijavni obrazac (za preuzimanje obrasca kliknite OVDJE)
  • Životopis (Europass format)
  • Popis objavljenih radova
  • Kratak opis istraživačkog projekta i razloge boravka u Beču, uključujući literaturu korištenu za istraživanje
  • Pismo preporuke profesora sa Sveučilišta u Zagrebu
  • Prihvatno pismo mentora na Sveučilištu u Beču (u pismu mora biti naveden dogovoreni period boravka).
  • Potvrda sastavnice o statusu doktoranda ili postdoktoranda na Sveučilištu u Zagrebu.

Rok za slanje prijava je 20. prosinca 2014.

Prijave se vrše na e-mail adresu: doktorski.studiji@unizg.hr

Također, kandidati su obavezni svoju prijavu u tiskanom obliku dostaviti Uredu za doktorske studije Sveučilišta u Zagrebu na adresu:

Sveučilište u Zagrebu
Ured za doktorske studije i programe
Trg maršala Tita 14
HR-10000 Zagreb

Rok za slanje prijava u tiskanom obliku zajedno s pratećom dokumentacijom je također 20. prosinca 2014.

Kandidate za korištenje stipendije odobrava Sveučilište u Beču. Kandidati kojima je odobreno financiranje istraživačkog boravka, po završetku boravka trebaju poslati kratak izvještaj i ispunjeni evaluacijski obrazac na sljedeću adresu:

Sveučilište u Zagrebu
Ured za doktorske studije i programe
Trg maršala Tita 14
HR-10000 Zagreb

Dodatne informacije:

Prilikom obraćanja potencijalnom mentoru na Sveučilištu u Beču, kandidati trebaju priložiti kratki životopis i kratki opis svoga istraživačkoga projekta. Također, potencijalnom mentoru trebaju napomenuti da će, ukoliko im se odobri financiranje, moći ostvariti istraživački boravak u trajanju od mjesec dana. Potencijalnog mentora kandidati mogu pronaći putem poveznice www.univie.ac.at/en/organisation/. Na toj poveznici mogu se pronaći informacije o različitim istraživačkim institutima i odsjecima, opis njihove istraživačke orijentacije te informacije o pojedinim istraživačima.

Izabrani kandidati moraju sami pronaći smještaj tijekom svoga boravka u Beču. Informacije o smještaju mogu se pronaći na poveznici: http://international.univie.ac.at/guest-scientists/welcome-guide/before-you-enter-austria/

REZULTATI NATJEČAJA:

Natječaj za financiranje jednomjesečnog istraživačkog boravka na Sveučilištu u Beču je završen.

Odabrani kandidati, potvrđeni od strane Sveučilišta u Beču su:

Branimir Brgles, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu i

Lidija Šimunović, Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu.