02.05.2017

Modna revija studenata Tekstilno-tehnološkoga fakulteta DIPMOD_3

Tekstilno-tehnološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu već treću godinu zaredom organizira modnu reviju diplomskih kolekcija studenata modnoga dizajna DIPMOD_3, pod pokroviteljstvom rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damira Borasa. I ove godine ovo događanje nastavlja ideju promocije najboljih mladih modnih dizajnera i njihovih diplomskih kolekcija završnom revijom koja će se održati 15. svibnja 2017. u 20 sati u Francuskom paviljonu.

DIPMOD_3 predstavlja devet mladih autorica i autora čiji radovi problematiziraju odnos odjevenoga tijela i okoline. Tijelo u fokusu kao zajednička odrednica svih kolekcija obrađeno je u širokom spektru tema poput tijela i novih tehnologija, tijela kao mjesta poruke, (de)konstruiranoga i konceptualnoga tijela.

Ove godine predstavit će se sljedeći modni dizajneri:
Nikola Barbir Humanity
Nives Bošnjak WANNABE
Matea Bručić Mimikrija
Matija Čop Mum in Funny Farm
Duje Kodžoman abNormal 6/208
Lana Krmek Pulse
Maja Podrug Echo
Petra Stanković Attention - 0,99%
Dalibor Šakić K2 - 421+=3368

Radovi diplomanata modnoga dizajna Sveučilišta u Zagrebu nastali su pod mentorstvom doc. mr. art. Jasminke Končić.