24.11.2021

Manifestacija "Filozofski za 21. stoljeće u kontekstu EU projekata"

Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu pridružuje se Danima otvorenih vrata EU projekata, koje provodi Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Republike Hrvatske uz podršku Europske komisije kroz organizaciju manifestacije ''Filozofski za 21. stoljeće u kontekstu EU projekata'' koja će se održati 29. studenoga 2021. na Filozofskom fakultetu.

Cilj manifestacije je predstaviti doprinos međunarodnih projekata pozitivnim promjenama u znanstveno-nastavnom radu na Filozofskom fakultetu.

U izlagačkom dijelu predstavit će se projekti usmjereni na razvoj novih i unapređenje postojećih studijskih programa te znanstveni projekti financirani iz EU fondova, kao i projekti usmjereni na razvoj znanstvene infrastrukture. Događanje također uključuje sajam projekata na kojem će posjetitelji moći dobiti detaljne informacije o međunarodnim projektima koji se trenutno provode na Filozofskom fakultetu te čuti iskustva njihovih voditelja i suradnika.

Događanje je podijeljeno na tri dijela:

1.  ”Studijski programi za 21. stoljeće” obuhvaća predstavljanje projekata usmjerenih na razvoj novih i unapređenje postojećih studijskih programa, koji su financirani iz ESF-a i programa Erasmus+
  2. ”Sajam projekata” obuhvaća predstavljanje projekata koji su financirani iz ESF-a i ERDF-a te različitih programa (CEF, CSRP, DAAD i dr.) te pozitivna iskustva voditelja i njihovih suradnika
  3. ”Znanost za 21. stoljeće” obuhvaća predstavljanje znanstvenih projekata financiranih iz EU fondova (ESF, ERDF) te projekte usmjerene na razvoj znanstvene infrastrukture financirane iz programa Horizon2020

Predstavljanja projekata održat će se u bit hibridnom obliku, moći će se pratiti u Vijećnici Filozofskog fakulteta i putem live streaminga.

Program događanja i više informacija o događanjima dostupno je na poveznicama:

Sudjelovanje u događanju je besplatno te nije potrebna prethodna prijava.

Sve će se aktivnosti održati uz poštivanje propisanih epidemioloških mjera.