Konačne rang-liste dobitnika stipendija Sveučilišta u Zagrebu

Temeljem uvjeta i kriterija Natječaja za dodjelu stipendija Sveučilišta u Zagrebu za ak. god. 2016./2017. koji je bio otvoren od 15. veljače do 5. ožujka 2017., na prijedlog Povjerenstva za dodjelu stipendija Sveučilišta u Zagrebu i Rektorskoga kolegija u širem sastavu, Senat Sveučilišta u Zagrebu donio je Odluku o dodjeli 510 stipendija Sveučilišta u Zagrebu studentima preddiplomskih, integriranih preddiplomskih i diplomskih, diplomskih sveučilišnih te preddiplomskih stručnih i specijalističkih diplomskih stručnih studija za ak. god. 2016./2017., prema priloženim popisima.

Konačna rang-lista dobitnika

Stipendije će biti dodijeljene u sljedećim kategorijama:
A.   stipendije za izvrsnost – 410 stipendija  (747 prijavljenih kandidata);
B.   stipendije studentima koji studiraju nastavničke studijske programe u području matematike, prirodnih znanosti i informatike (STEM) –  40 stipendija (46 prijavljena kandidata);
C.   stipendije uspješnim studentima  sportašima – 10 stipendija (18 prijavljenih kandidata);
D.   stipendije za studente slabijega socio-ekonomskoga statusa – 50 stipendija (319 prijavljenih kandidata).

Na Natječaj je ukupno bilo prijavljeno 1130 kandidata.

Potpisivanje Ugovora o stipendiranju održat će se 12. travnja 2017. u 9.30 sati u dvorani Muzičke akademije Blagoje Bersa, Trg maršala Tita 12. Svi studenti koji nisu u mogućnosti doći na potpisivanje ugovora trebaju se javiti na Rektorat, Trg maršala Tita 14, soba 006 za naknadno potpisivanje Ugovora.

Napominjemo da uz stipendiju Sveučilišta u Zagrebu nije moguće primati drugu stipendiju o čemu će Sveučilište u Zagrebu izvršiti provjeru. Ukoliko je student/ica ostvario/la pravo na neku drugu stipendiju i želi odustati od prava na stipendiju Sveučilišta u Zagrebu, molimo ga/ju da nas o tome obavijesti pisanom izjavom na e-mail: stipendije@remove-this.unizg.hr