09.02.2021

Kineziološki fakultet: virtualna događanja "Tjedan znanosti" i "Mali znanstvenik na KIF-u"

Kineziološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu od 15. do 21. veljače 2021. organizira niz aktivnosti u okviru virtualne manifestacije "Tjedan znanosti na KIF-u":

• virtualni obilazak laboratorija (predstavljanje prostora i opreme, izjava voditelja, pitanja i odgovori),
  • predavanja i radionice za studente i nastavnike
  • prezentacije znanstvenih i stručnih projekata Kineziološkog fakulteta
  • predstavljanje znanstvenog časopisa Kinesiology i međunarodne znanstvene konferencije Kinesiology
  • informativna izlaganja
  • "Mali znanstvenik" na KIF-u": tematske radionice i izazovi za djecu

Facebook događanje pod nazivom "Mali znanstvenik na KIF-u" namijenjeno je djeci, a prikazat će aktivnosti u laboratorijima na razumljiv i, prije svega, zabavan način. Djeca će dobiti informacije o ljudskom tijelu i kretanju kroz mini-radionice s izazovima prikladnim za predškolsku i školsku djecu. Neka od pitanja na koja će moći dobiti odgovor su:

- Kako se krećem i koje mišiće koristim?
- Je li moja školska torba preteška?
- Jesam li dovoljno aktivan/na?
- Koliko visoko mogu skočiti?
- Jesam li jak kao Supermen?

Svaki dan u tjednu bit će jedan izazov, a djeca će moći sudjelovati (uz pomoć roditelja) u rješavanju zadataka. Sudionici i pobjednici izazova osvojit će diplome i medalje!

Pozvani su svi zainteresirani; djeca i odrasli, bivši, budući i trenutni studenti da se upoznaju sa znanstvenim aktivnostima i projektima Kineziološkoga fakulteta.

Više informacija možete vidjeti OVDJE.

Tjedan znanosti na KIF-u - Facebook

Mali znanstvenik na KIF-u - Facebook