01.06.2020

Izaslanstvo Sveučilišta u Zagrebu na sastanku s Predsjednikom Republike Hrvatske

Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović primio je u petak 29. svibnja 2020. izaslanstvo Sveučilišta u Zagrebu. U izaslanstvu su bili rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras, voditelj Ureda za pravne poslove Sveučilišta u Zagrebu Ivica Šušak i savjetnik rektora za EU i međunarodne projekte Daniel Mondekar.

Rektor Boras i njegovi suradnici upoznali su Predsjednika Republike s aktivnostima i položajem Sveučilišta u Zagrebu te mu predstavili strategiju razvoja Sveučilišta u Zagrebu koje, kako je rečeno na sastanku, želi biti jako istraživačko sveučilište i lider u neposrednom okruženju.

Interes je Sveučilišta u Zagrebu, koje je lani proslavilo 350 godina svoga rada, kreiranje modernoga demokratskog i multikulturalnog društva, poruka je izaslanstva Sveučilišta.

Izvor: mrežna stranica Predsjednika Republike Hrvatske