18.11.2022

Izaslanstvo Sveučilišta u Zagrebu na čelu s rektorom odalo počast žrtvi Vukovara

Izaslanstvo Sveučilišta u Zagrebu koje čine rektor prof. dr. sc. Stjepan Lakušić u pratnji prorektorice za umjetnost, kulturu i međusveučilišnu suradnju red. prof. art. Jasenke Ostojić i prorektora za inovacije, transfer tehnologije i suradnju s gospodarstvom prof. dr. sc. Tomislava Josipa Mlinarića danas je u Vukovaru polaganjem vijenca i paljenjem svijeća odalo počast žrtvi Vukovara pred Spomenikom hrvatskim braniteljima - Spomen križu na rijeci Vuki.

Dan sjećanja na žrtve Domovinskoga rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje svake se godine obilježava 18. studenoga. Datum je to kada je 1991. slomljena herojska obrana grada Vukovara i u Škabrnji počinjen stravičan zločin nad stanovništvom.

Prigodnim programom pod sloganom "Vukovar - mjesto posebnoga domovinskog pijeteta" ispred Vukovarske bolnice krenut će Kolona sjećanja prema Memorijalnom groblju gdje će se položiti vijenci i održati sveta misa.

Neka im je laka hrvatska zemlja! Slava i hvala im!