24.02.2017

Dani e-infrastrukture 2017.

Stručna konferencija pod nazivom Dani e-infrastrukture 2017.  (Srce DEI 2017) u organizaciji Sveučilišnoga računskoga centra Sveučilišta u Zagrebu održat će se u srijedu 5. travnja 2017. u City Plaza Centar u Zagrebu. Konferencija okuplja stručnjake koji se bave planiranjem, implementacijom i primjenom novih informacijskih tehnologija u znanosti i visokom obrazovanju, napredne korisnike takvih tehnologija ali i sve one koje takve tehnologije profesionalno interesiraju.

Program konferencije se sastoji od niza predavanja, rasprava i radionica vezanih uz aktualne izazove, ali i planove i mogućnosti primjene informacijskih i komunikacijskih tehnologija u modernom obrazovanju i znanosti. Okosnica programa su dva pozvana predavanja koja pripremaju ugledne stručnjakinje:

• Ingrid Melve, voditeljica programa eCampus, UNINETT, Norveška
  • Airina Volungevičienė, direktorica Instituta za inovativne studije Sveučilišta Vytautas Magnus, Litva i predsjednica organizacije EDEN (European Distance and E-Learning Network), Velika Britanija

Dan prije same konferencije, 4. travnja 2017., u zgradi Srca održat će se šest radionica koje su pripremljene za sudionike DEI 2017.

Tijekom razgovora i izlaganja na Konferenciji pokušat će se dati odgovori na pitanja poput:

• Kako se nove informacijske i komunikacijske tehnologije mogu i trebaju koristiti u modernom obrazovanju i znanosti?
  • Koje je stanje i koji su trendovi u Europi i svijetu?
  • Što nam je dostupno u Hrvatskoj, koji su planovi i potrebe?
  • Da li i što Srce planira i da li su u Srcu svjesni stvarnih potreba korisnika?
  • Na koji način ustanove i pojedinci iz sustava znanosti i obrazovanja koriste raspoložive resurse i kako rješavaju ili kako se 'snalaze' s postojećim izazovima?
  • Možemo li nešto planirati i učiniti zajedno?

Više možete saznati ovdje.