06.02.2017

Dan Stomatološkoga fakulteta

Svečana sjednica Fakultetskoga vijeća u povodu Dana Stomatološkoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Dana sv. Apolonije održat će se u četvrtak 9. veljače 2017. u 12 sati u Gundulićevoj 5. U sklopu Dana Fakulteta sat vremena prije svečane sjednice održat će se otvorenje nove pretkliničke vježbaonice. Uz ugledne goste iz akademske zajednice, nastavnike i studente fakulteta, dekan prof. dr. sc. Hrvoje Brkić predstavit će rad Fakulteta u protekloj godini te dodijeliti nagrade i plakete najuspješnijim studentima, asistentima, znanstvenim novacima i nastavnicima.

Monografija Stomatološkoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

11.15 Otvorenje nove pretkliničke vježbaonice, Gundulićeva 5
12.00 Svečana sjednica Fakultetskoga vijeća
12.10 Zbor studentica SFZG-a "Z(u)bor"
          Josip Runjanin: Lijepa naša
12.25 Riječ Dekana
12.35 Dekanove nagrade, dodjela plaketa najboljim studentima
           i plakete za najbolji doktorski rad
12.45 Glazbeni predah
          Đelo Jusić: Život je lijep iz mjuzikla Dundo Maroje
          solo: Blanka Tkalčić - mezzosopran
          kl. pratnja: Darko Domitrović
12.55 Dodjela plaketa mladim znanstvenicima za znanstveno-istraživački rad
         i plaketa zaslužnim nastavnicima za promicanje Stomatološkoga fakulteta
13.05 Glazbeni predah
          Alfi Kabiljo: Neka cijeli ovaj svijet iz mjuzikla Jalta, Jalta
          solo: Blanka Tkalčić - mezzosopran
          kl. pratnja: Darko Domitrović
          Zbor studentica SFZG-a "Z(u)bor"
13.15 Druženje uz domjenak

Povijest Stomatološkoga fakulteta u sklopu Sveučilišta u Zagrebu obuhvaća tri razvojna razdoblja: početno razdoblje visokoškolske stomatološke nastave od 1922. do 1948. godine, ustroj i djelovanje Odontološkoga odsjeka Medicinskoga fakulteta u Zagrebu od 1948. do 1962. te osnutak i uspon Stomatološkoga fakulteta od 1962. godine do danas.
Odlukom Sabora Republike Hrvatske broj 688–62, članak 1, osnovan je 26. rujna 1962. samostalni Stomatološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu.

Danas je Stomatološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu svojim ustrojem, nastavnim planovima i rezultatima rada nositelj struke u Hrvatskoj i vodeća visokoškolska ustanova koja njeguje sve pozitivne odlike u svojoj tradiciji, nastojeći istodobno udovoljiti uvjetima te dosegnuti i osigurati europske standarde.