21.04.2016

Dan otvorenih vrata Veterinarskoga fakulteta 22. travnja

Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu u petak 22. travnja 2015. organizira Dan otvorenih vrata i pridružuje se obilježavanju Svjetskoga dana knjige i autorskih prava na manifestaciji Noć knjige.

Cilj je manifestacije srednjoškolcima i potencijalnim studentima veterine i svim ostalim zainteresiranima, predstaviti Zavode i Klinike te svoju nematerijalnu baštinu smještenu u tri fakultetska muzeja: Muzej povijesti veterinarstva, Muzej Zavoda za anatomiju, histologiju i embriologiju te Muzej patološke anatomije. Dio baštine Fakulteta čini zbirku značajnih starih knjiga iz veterinarske struke, jedinstvenu na ovim prostorima.

Dan otvorenih vrata održavat će se od 10 do 15 sati u prostorima Veterinarskoga fakulteta (Heinzelova 55). U sklopu događanja održat će se i predstavljanje dviju knjiga profesora Fakulteta, a događanja će biti obogaćena kulturno-umjetničkim programom.

Program.pdf.