Argentinski veleposlanik posjetio rektora Sveučilišta u Zagrebu

Dana 5. prosinca 2017. rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras zajedno s prorektorom za znanost, međuinstitucijsku i međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Milošem Judašem ugostio je veleposlanika Republike Argentine sa sjedištem u Budimpešti Nj. E. Maximiliana Gabriela Gregorija Cernadasa.

Veleposlanik je zatražio sastanak na Sveučilištu u Zagrebu s namjerom inicijalnoga upoznavanja i ostvarivanja komunikacije unutar akademske zajednice. Cilj je prvenstveno bio povezivanje u području jezičnih studija te razvijanja svakog oblika akademske suradnje koji doprinosi vidljivosti argentinske kulture u Hrvatskoj i obrnuto. Na taj način je planirano ojačati veze dvaju naroda u području kulture i obrazovanja. Obje strane su naglasile postojanje prostora za razvoj mobilnosti, kako studentske, tako i mobilnosti nastavnoga osoblja.

U nadi da će povijesna povezanost dviju zemalja rezultirati kvalitetnom suradnjom, veleposlanik i rektor sa zadovoljstvom su predložili novi sastanak.

Sastanku je prisustvovala Dora Gelo iz Ureda za međunarodnu suradnju Sveučilišta u Zagrebu.