08.03.2017

Akademik Andrej Dujella dobio počasni doktorat Sveučilišta u Debrecenu

Akademiku Andreju Dujelli 24. veljače 2017. odlukom Senata Sveučilišta u Debrecenu dodijeljena je titula Doctor Honoris Causa (počasni doktor). Akademik Dujella dugogodišnji je profesor na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, na kojemu je akademsku karijeru započeo kao pripravnik-postiplomand na Matematičkom odjelu 1990. godine. Od 2009. djeluje kao redoviti profesor u trajnom zvanju.

Tri godine kasnije izabran je za redovitoga člana Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti (HAZU). Od početka 2015. tajnik je Razreda za matematičke, fizičke i kemijske znanosti te član Predsjedništva Akademije. Uz brojne domaće i međunarodne nagrade i priznanje ističe se i Državna nagrada za znanost 2006. godine. Akademik Dujella je istraživač na brojnim projektima te urednik ili član uredništva stručnih međunarodnih časopisa. Njegovo glavno područje znanstvenoga rada je teorija brojeva, posebice diofantske jednadžbe.

Svečana ceremonija dodjele predviđena je za studeni ove godine na Sveučilištu u Debrecenu (Mađarska).

Odluka o dodjeli počasnoga doktorata

Više o profesoru možete saznati ovdje.

Čestitamo!