04.07.2017

35 godina Instituta za klinička medicinska istraživanja i nastavu KBC-a Sestre milosrdnice

Svečani skup povodom proslave 35 godina Instituta za klinička medicinska istraživanja i nastavu Kliničkog bolničkog centra Sestre milosrdnice održat će se u srijedu 5. srpnja 2017. u 12 sati, u Multimedijskom centru Kliničkog bolničkog centra Sestre milosrdnice (Vinogradska cesta 29, Zagreb). U godini obilježavanja 100. obljetnice Medicinskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, u organizaciji Kliničkog bolničkog centra Sestre milosrdnice, bit će održan svečani skup povodom 35 godina od osnivanja Instituta za klinička medicinska istraživanja i nastavu KBC-a.

Skup će otvoriti i uvodno se obratiti ravnatelj Kliničkog bolničkog centra Sestre milosrdnice prof. dr. sc. Mario Zovak. Uzvanike će pozdraviti prof. dr. sc. Krešimir Rotim, dekan Zdravstvenog veleučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Hrvoje Brkić, dekan Stomatološkoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Marijan Klarica, dekan Medicinskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, akademik Zvonko Kusić, predsjednik Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti te prof. dr. sc. Damir Boras, rektor Sveučilišta u Zagrebu.

Nadalje, dr. sc. Ivan Radić govorit će o ulozi KBC-a Sestre milosrdnice u iskoracima hrvatske medicine kroz 171 godinu postojanja, a prof. dr. sc. Nikola Đaković osvrnut će se na proteklih 35 godina rada Instituta.

Tijekom 171 godine neprekinutoga postojanja Klinički bolnički centar Sestre milosrdnice dao je značajan obol napretku i izgradnji hrvatske medicine. Generacije istaknutih liječnica, liječnika, ali i ostalih stručnjaka bolnice svojim vizionarstvom ostavile su neizbrisiv trag putem znanstvenoga, nastavnoga i stručnoga djelovanja na Medicinskom i Stomatološkom fakultetu, u Hrvatskom liječničkom zboru, Hrvatskoj liječničkoj komori te ostalim stožernim organizacijama.

Drugi stup brige o zdravstvu – sestrinstvo – također je od svojih početaka do danas u KBC Sestre milosrdnice imalo čvrsto izvorište. U svemu tomu su znanost, istraživanja, inovativnost, visoka stručnost i posebice briga o izobrazbi mladih generacija, cijelo vrijeme bivale najveći prioriteti.